Jared Leto zagra kolejnego bohatera komiksu


2018.06.28

opublikował:

Jared Leto zagra kolejnego bohatera komiksu

foto: kadr z wideo

Kilkanaście lat temu wydawnictwo komiksowe Marvel ratując się przed bankructwem wyprzedawało prawa do ekranizacji przygód swoich bohaterów. Jedną z firm zainteresowanych pozyskaniem możliwości przeniesienia na duży ekran historii superbohaterskich była wytwórnia Sony, która odkupiła od Marvela prawa zarówno do Spider-Mana, jak i do postaci bezpośrednio powiązanych z jego zakątkiem komiksowego świata.

Choć za sprawą filmu „Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów” Spider-Man trafił do kinowego uniwersum Marvela (Sony partycypuje w zyskach, ale oddało Marvelowi kontrolę kreatywną), to pozostali związani z nim bohaterowie wciąż częścią Sony. W tym roku do kin trafi „Venom”, kinowa opowieść o jednym z najbardziej ikonicznych przeciwników Człowieka Pająka. To nie koniec planów Sony związanych z eksplorowaniem pajęczego uniwersum. Studio zapowiedziało bowiem, że szykuje film poświęcony Michaelowi Morbiusowi, naukowcowi, który na skutek nieudanego eksperymentu naukowo-leczniczego zamienia się w wampira. Morbius początkowo był wrogiem Spider-Mana, z czasem jego postać ewoluowała do miana antybohatera.

W rolę Morbiusa ma się wcielić Jared Leto, lider 30 Seconds To Mars i popularny aktor, który w tworzonym przez Warner Bros. konkurencyjnym uniwersum DC Comics gra Jokera, największego wroga Batmana. Leto pojawił się w tej roli w fatalnie ocenianym „Legionie samobójców”. Mimo iż artysta nie zaskarbił sobie sympatii fanów, studio Warner ogłosiło, że szykuje solowy film poświęcony Jokerowi.

O filmie poświęconym Morbiusowi nie wiadomo póki co prawie nic. Pozostaje nam więc czekać na rozwój sytuacji oraz wypatrywać Jareda, który wraz 30 Seconds To Mars wystąpi 9 sierpnia w Tauron Arenie Kraków.

Polecane

Share This