Jarocin Festiwal zmieni się w imprezę disco polo?


2019.02.17

opublikował:

Jarocin Festiwal zmieni się w imprezę disco polo?

foto: Artur Rawicz / Show The Show

Na przestrzeni blisko czterdziestoletniej historii festiwal w Jarocinie przechodził rozmaite perturbacje. Teraz jednak ma go czekać najbardziej radykalna zmiana, jaką jesteśmy sobie w stanie wyobrazić. Władze miasta chcąc odświeżyć imprezę planują diametralnie zmienić jej klimat, stawiając na… disco polo.

Serwis wlkp24.info informuje o zaplanowanej na jutro nadzwyczajnej Sesji Rady Miasta i Gminy Jarocin, podczas której mają zapaść decyzje dotyczące przyszłości imprezy będącej wizytówką miasta. Już teraz burmistrz Jarocina Adam Pawlicki zapewnia, że festiwal pójdzie w nowym kierunku. – Zmiany na pewno będą. (…) Jarocin zawsze był otwarty na różne gatunki muzyczne. Kiedyś festiwal miał nazwę MMG czyli „Muzyka Młodej Generacji”. W Jarocinie grano najnowsze trendy muzyczne – komentuje włodarz miasta.

W ostatnich latach konkursy na organizację festiwalu wygrywały m.in. agencje Go Ahead i Prestige MJM. Ubiegłoroczną edycję organizowało Muzeum Regionalne w Jarocinie. Teraz będzie to tamtejsza Fundacja Animacji Społeczno-Ekonomicznych. Impreza ma się odbyć w dniach 12-14 lipca.

Jarocin nieco mylnie kojarzył się stricte z muzyką rockową, jest to jednak nieco uproszczony obraz sprawy. Choć na Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Młodej Generacji faktycznie dominował rock, na imprezie nigdy nie brakowało kapel bluesowych czy grających reggae. W ostatnich latach do wielkopolskiego miasta zaczęto z powodzeniem ściągać również raperów i artystów sceny elektronicznej. Z opublikowanych niedawno przez Narodowe Centrum Kultury badań wynika, że 32% nastolatków słucha disco polo, więc… w sumie zmiana wydaje się faktycznie w jakimś stopniu odzwierciedlać hasło Muzyka Młodej Generacji.

Polecane

Share This