Jarocińskie Rytmy Młodych z Katarzyną Nosowską

Wystartował legendarny konkurs dla debiutantów.


2018.02.15

opublikował:

Jarocińskie Rytmy Młodych z Katarzyną Nosowską

foto: mat. pras.

Ponad sto młodych kapel zgłosiło się już do tegorocznej edycji Jarocińskich Rytmów Młodych. To jeden z pierwszych i najgłośniejszych konkursów dla młodych, obiecujących artystów, mający swoje korzenie jeszcze w latach 70. XX wieku.

Jarocińskie Rymy Młodych 2018 to niemal półroczny konkurs dla młodych artystów. Począwszy od zgłoszeń internetowych, przez  kolejne etapy selekcji aż po finałowe koncerty w Jarocinie i nagrody dla laureatów. Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są za pośrednictwem strony www.rytmy.jarocinfestiwal.pl. Nabór potrwa tylko do 20 lutego.

Spośród wszystkich zgłoszeń, jury, w którego skład wejdzie Katarzyna Nosowska – debiutantka z roku 1992, dyrektor muzyczny Trójki Piotr Metz, dziennikarz muzyczny Artur Rawicz, dyrektor artystyczny Jarocin Festiwal Michał Wiraszko oraz Tomasz Jankowski – koordynator JRM, wybierze 50 artystów, którzy w kolejnym etapie rywalizować będą w głosowaniu internautów. 20 bandów z największą liczbą głosów publiczności wystąpi na jednym z czterech koncertów półfinałowych, odbywających się raz w miesiącu począwszy od marca w Warszawie w legendarnym Studiu im. Agnieszki Osieckiej w radiowej Trójce (trzy koncerty) oraz w Jarocinie. Zespoły, które najlepiej poradzą sobie na żywo przed widownią i jury konkursowym w każdym z miast, zagrają na głównej scenie Jarocin Festiwal 2018.

Ubiegłorocznym zwycięzcą JRM została grupa Decadent Fun Club, która dzięki wygranej w Jarocinie nagrała singla („Stardust”) oraz towarzyszyła Krzysztofowi Zalewskiemu podczas jesiennej trasy „Złoto”. Kwartet został również zauważony przez środowisko artystyczne i często jest wymieniany jako nadzieja muzyczna roku 2018 – m.in. znalazł się w finałowej dziesiątce plebiscytu „Sanki” oraz wystąpił na antenie Trójki w rozpoczynającym rok koncercie w ramach audycji Mini Max.

Jarocin Festiwal odbędzie się w dniach 13-15 lipca. Na czterech scenach odbędzie się ponad 50 koncertów. Ambasadorami festiwalu są John Lydon aka Johnny Rotten oraz Wojtek Mazolewski, a pierwszą ujawnioną gwiazdą PIL Lydona.

Polecane