JAY-Z odpuścił sobie walkę ze Spotify?


2019.12.04

opublikował:

JAY-Z odpuścił sobie walkę ze Spotify?

foto: mat. pras.

JAY-Z kończy dziś 50 lat. Raper postanowił uczcić jubileusz, przywracając swoje płyty do biblioteki Spotify. Po tym jak Hov stanął na czele TIDALA, konkurencyjnego serwisu streamingowego giganta, jego katalog zniknął z oferty tej platformy. Jego przedstawiciele informowali wówczas, że stało się to na próśbę samego zainteresowanego.

Albumy Shawna Cartera najpierw były ekskluzywnym kontentem jego serwisu, z czasem zaczęły pojawiać się także w innych miejscach – w Apple Music i iTunes. Dopiero teraz jednak dyskografia JAYA wraca do Spotify. Warto dodać, że w serwisie pojawiła się nawet trylogia „The Blueprint”, którą Hov wycofał z konkurencyjnych platform na długo przed tym, jak odebrał im resztę swojego katalogu.

Czy fakt przywrócenia płyt JAYA-Z do Spotify należy traktować jako ostateczne poddanie się Hova w walce z konkurencją? Nieobecność jego katalogu na pewno była dla części fanów argumentem, by zamiast Spotify subskrybować właśnie TIDAL. Serwis JAYA stracił więc jeden ze swoich atutów. Zobaczymy, jak na tym wyjdzie.

Polecane


Share This