Jazzanova z Paulem Randolphem i Dillon dołączają do festiwalu Electronic Beats


2012.03.09

opublikował:

Jazzanova z Paulem Randolphem i Dillon dołączają do festiwalu Electronic Beats

Druga polska edycja kultowego festiwalu Electronic Beats odbędzie się 28 kwietnia w Gdańsku, w Centrum Stocznia Gdańska. Wystąpią, m.in., James Blake, Digitalism, Squarepusher, Jazzanova feat. Paul Randolph i Dillon.

Jazzanova feat. Paul Randolph

Ich produkcje, remiksy, kompilacje, didżejskie sety i autorskie kompozycje bawią nas i zachwycają już od ponad 15 lat. Nie sposób sobie wyobrazić sceny, która powstała po połączeniu środowiska jazzowego z wyznawcami muzyki klubowej, bez twórczego wkładu tego kolektywu, czy to przez ich prace studyjne, koncerty, kolaboracje z innymi artystami – od Lenny`ego Kravitza, przez Commona, po Calexico – czy wreszcie za sprawą prowadzonej przez nich wytwórni płytowej Sonar Kollektiv. Nad Wisłą uwielbiamy ich szczególnie, za przypomnienie nam i światu o świetności polskiego jazzu, za sprawą znakomitych kompilacji „Polish Jazz” i „Vocal Jazz from Poland 1965-1975”.

W Gdańsku Jazzanova pochwali się na pewno koncertowymi wersjami numerów, które trafiły na ich najnowszy album  „The Funkhaus Studio Sessions”, zawierający wybrane, sprawdzone na żywo kompozycje z całej dotychczasowej kariery formacji, przedstawione w nowych aranżacjach, ale także ich najnowszy hit „I Human”. Współautorem i wokalistą w tym ostatnim jest Paul Randolph, weteran sceny Detroit, który oprócz własnych produkcji, ma na koncie współpracę, m.in., z Carlem Craigiem, Moodyman czy Amp Fiddler. Paula również zobaczymy w składzie Jazzanova na scenie Centrum Stocznia Gdańska.

Dillon

Od dobrych kilku lat szeptało się w klubach Hamburga, Berlina i Kolonii o tym, że następną dużą rzeczą w muzyce niezależnej z Niemiec będzie Dillon – jeśli tylko hipnotyzujące występy na żywo przekuje w płytę. I wreszcie jest, album „This Silence Kills”, zestaw ascetycznych, ale pełnych głębi pieśni, które mogą się kojarzyć ze sceną skandynawską, z Lykke Li czy produkcjami z Islandii, ale mają w sobie też coś niedzisiejszego, wyraźne nawiązania do emocjonalnych wynurzeń Billie Holiday czy Jeffa Buckleya. Niecodzienną aurę „This Silence Kills” zawdzięcza również oryginalnej produkcji, której podjęli się Thies Mynther i Tamer Fahri Özgönenc. Ten pierwszy to połowa tajemniczego duetu Phantom/Ghost, drugi z nich natomiast współtworzy post-krautrockowy kolektyw MIT.

Dominique Dillon de Byington, znana również jako Dillon, po raz pierwszy wystąpi w naszym kraju na festiwalu Electronic Beats.

Przypominamy, że polscy artyści jeszcze tylko do jutra – do 9 marca – mogą się zgłaszać do konkursu „Zrób Głośniej na Electronic Beats!”, którego zwycięzca wystąpi na festiwalu. Warunki niezbędne: własny repertuar, poruszanie się w stylistyce bliskiej idei Electronic Beats (od tanecznej elektroniki po alternatywne, rockowe brzmienia) i osobowość sceniczna. Szczegóły konkursu na www.t-mobile-music.pl.

Więcej informacji na www.t-mobile-music.pl oraz na stronie www.electronicbeats.net  (anglojęzyczna).

Polecane

Share This