Jeden z najlepszych bluesowych gitarzystów zapowiada płytę…


2013.01.09

opublikował:

Jeden z najlepszych bluesowych gitarzystów zapowiada płytę…

Trwają prace nad zapowiedzianą niedawno nową płytą formacji Grzegorz Kapołka Trio. Niedawno w audycji Wojciecha Zamorskiego „Wehikuł Czasu” w Radiu Katowice, Grzegorz ujawnił tytuł nowego krążka – „Blues4You” będzie czwartym studyjnym albumem Tria Kapołki.

Trio Grzegorza Kapołki wejdzie do studia w stałym składzie – Grzegorz Kapołka (gitara), Dariusz Ziółek (bas) i Ireneusz Głyk (perkusja). Nowy materiał usłyszymy już podczas wiosennych koncertów. Planowana jest także trasa po europejskich festiwalach bluesowych.

Materiał mamy prawie gotowy. Płyta będzie zawierała prawdopodobnie 10 kompozycji” – mówi Grzegorz Kapołka. Większość utworów, podobnie jak w przypadku poprzednich płyt Tria, skomponował sam Kapołka ale tradycyjnie kilka kompozycji będzie autorstwa Darka Ziółka – basisty grupy.

Inspiracje jak zawsze podpowiada życie, bo blues, jak mało który gatunek muzyczny jest odbiciem kwintesencji życia. Nie tylko prozy, bo ta dotyka nas najczęściej, ale również tych najpiękniejszych i najcenniejszych momentów życia. Inspiracją powstania płyty jest przede wszystkim miłość, radość i ciekawość tego, co ta płyta może zawartą na niej muzyce spowodować:) Oby wiele dobrego:)” – dodaje Grzegorz.

Wiosną Trio rozpocznie cykl koncertów, na których premierowo prezentowany będzie materiał z nadchodzącej płyty. W najbliższych tygodniach Trio wejdzie do studia aby nagrać materiał.

 

Grzegorz Kapołka jest absolwentem Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. W rankingu „Gitarowy Top” (2002) został uznany za najlepszego gitarzystę bluesowego w Polsce, natomiast płyta „Blue Blues II” zajęła 1 miejsce w kategorii „Najlepsza płyta gitarowa Blues”. Grzegorz ma swoim koncie ma 4 płyty autorskie, 2 koncertowe oraz ponad 50 krążków, na których udzielał się jako muzyk sesyjny.

Polecane

Share This