Jędker atakuje wytwórnię. Ta odpowiada oświadczeniem


2018.09.24

opublikował:

Jędker atakuje wytwórnię. Ta odpowiada oświadczeniem

foto: Instagram

9 września na kanale nowo powstałej wytwórni Tacto Label pojawił się nowy kawałek Jędkera zatytułowany „Zimne serca”. Utwór jest pierwszym zwiastunem szykowanego przez Jędkera albumu „X”. Jędker promował piosenkę na swoim Instagramie i zachęcał do zapoznania się z nią, jednak teraz pisze, że… piosenka pojawiła się w sieci nielegalnie.

Tacto nielegalnie wypuściło „Zimne serca” na swój kanał. Bez żadnej umowy ze mną. Nic nie podpisałem, nawet biletu autobusowego – poinformował wczoraj raper.

Maciej Janiszewski z Tacto Label odpowiedział Jędkerowi oświadczeniem, w którym nazwał przekazywane przez niego informacje manipulacją medialną.

Odnosząc się do ataków ze strony Pana Andrzeja Wawrykiewicza zwanego pod pseudonimem Jędkęr o rzekomej nielegalności umieszczenia jego piosenki na naszym kanale YouTube informujemy, że jest to manipulacja medialna. Andrzej Wawrykiewicza w 100 procentach wiedział po co jest umieszczany singiel i czemu służy, przecież sam go udostępniał i osobiście dostarczył pliki źródłowe labelowi. Piosenka została umieszczona w celu badań zasięgów i grup docelowych, które okazały się mierne – czytamy w komunikacie.

Jędker od kilku miesięcy deklaruje, że dopóki na jego instagramowym profilu nie zgromadzi się 15 tysięcy obserwujących, nie mamy co liczyć na płytę. Tacto odpowiada również na to, pisząc: – Nie godzimy się także z szantażowaniem fanów i stawianiem warunków dotyczących wydawnictwa w zamian za followers. Z naszej strony staraliśmy się pracować nad wizerunkiem i wydawnictwem w profesjonalny sposób, niestety wizja Andrzeja skłoniła go do odejścia w swoją stronę, nie zachowując przy tym minimum biznesowego. Piosenka “Zimne serca” została zdjęta z YouTube, a pracę, jaką wykonaliśmy zupełnie za darmo dla Andrzeja, uznajemy jako nieudaną inwestycję. Z naszej strony życzymy mu szczęścia i pomyślności oraz spełnienia – pisze Maciej Janiszewski.

Wbrew temu co pisze szef Tacto Labelu „Zimne serca” nie zostały „zdjęte” z kanału wytwórni, a jedynie ustawiono jego status jako niepubliczny. Utwór wciąż jest dostępny dla osób, które posiadają do niego link, obecnie można go także usłyszeć na naszej stronie.

 

Polecane

Share This