Jędker: “Paluch jest bardzo dobrze przyjmowany zagranicą”

Artysta przyznaje, że kibicuje Paluchowi.


2019.01.30

opublikował:

Jędker: “Paluch jest bardzo dobrze przyjmowany zagranicą”

fot. Instagram

Paluch uchodzi za czołowego popularyzatora francuskiego rapu w Polsce. Artysta ma na koncie kooperacje z raperami stamtąd, jak choćby niedawną współpracę z PLK. W wywiadzie dla Hip-Hop.PL Jędker przypomina, że on także dołożył cegiełkę do popularyzacji rapu znad Sekwany w naszym kraju.

Byłem jedną z pierwszych osób, które w Polsce promowały francuski rap. Myślę, że wpłynąłem na to, że w Polsce zaczęło się słuchać francuskiego rapu – mówi Jędker. Zapytany o współpracę Palucha z PLK były członek WWO przyznaje, że kibicuje poznaniakowi. – Super, że idzie kooperacja. Słyszałem, że jest bardzo dobrze przyjmowany zagranicą – komentuje w rozmowie z Aleksem.

Jędker ma twórczość Palucha do nadrobienia, ale – jak sam deklaruje – chętnie ją sprawdzi. Na pytanie, czy śledzi polską scenę, Jędker odpowiada: – Kompletnie nie. Nigdy nie byłem zafascynowany polskim rapem. Przez moją pięcioletnią przerwę od muzyki kompletnie nie wiem nic o polskiej scenie. Raper zdradza natomiast, że z przyjemnością posłucha płyty Sokoła.

Wywiad, który znajdziecie poniżej, przeprowadzono kilka dni temu w Amsterdamie. Jędker od lat nie mieszka w Polsce, ale w lutym ma przyjechać do Warszawy. Artysta obiecał, że odwiedzi naszą redakcję, by porozmawiać o swojej nowej płycie “X” z Arturem Rawiczem.

Polecane