Jedyny koncert Matthew Herbert Big Band w poniedziałek


2009.06.13

opublikował:

Jedyny koncert Matthew Herbert Big Band w poniedziałek

Do Warszawy Matthew Herbert przyjedzie ze swoim 16-osobowym big bandem i będzie promował arcyciekawy album pt. „There’s Me And There’s You”. Premiera płyty miała miejsce w październiku 2008 roku.

Po występie MHBB możemy spodziewać się pełnego dramaturgii przedstawienia muzycznego oscylującego pomiędzy big bandowym graniem a zaangażowanym performance.

Herbert zapowiedział, że podczas jedynego w Polsce występu w programie koncertu znajdą się przede wszystkim utwory właśnie z „There’s Me And There’s You” a także kilka kompozycji z albumu „Goodbye Swingtime”. W sferze wokalnej występ wzbogaci Eska, wokalistka znana z poprzednich dokonań Herberta a także z występów z Tonym Allenem, Davidem Sylvainem czy Anthonym Tiddem.

The Matthew Herbert Big Band wystąpią w odrestaurowanych Arkadach Kubickiego – nowej przestrzeni na kulturalnej mapie stolicy, ciekawej szczególnie za względu na zabytkową architekturę. Wnętrza Arkad to ciekawe połączenie starej architektury z nowoczesnymi detalami i oświetleniem.

Arkady Kubickiego, usytuowane nad Wisłą w obrębie starych ogrodów królewskich, u podnóża Zamku Królewskiego, wydają się właściwym miejscem dla artysty pokroju Herberta. Jego koncert będzie jednocześnie inauguracją szeregu wydarzeń kulturalnych w tym miejscu.

Przypomnijmy, również o ciekawym suporcie. W tej roli wystąpi polski zespół – June.

Zespół June powstał w wyniku spotkania trzech nietuzinkowych indywidualistów polskiej sceny muzycznej: Jana Smoczyńskiego, Roberta Cichego i Krzysztofa Pacana. Trójka ta, od dawna związana z profesjonalną muzyką, grywała u tak prominentnych postaci jak m.in. Smolik, Anna Maria Jopek, Michał Urbaniak, Urszula Dudziak czy Tomasz Stańko. Doświadczenie zdobyte na scenie, pasja i najlepsze muzyczne wzorce połączone ze świeżością młodych polskich umysłów owocują ciepłym, pulsującym rytmem i soulowym brzmieniem.

Koncert The Matthew Herbert Big Band już 15 czerwca w Arkadach Kubickiego (Zamek Królewski w Warszawie).

Dostępne są specjalne bilety na miejsca stojące II kategorii na koncert The Matthew Herbert Big Band. Bilety te, w cenie 75 zł, dostępne będą w bezpośrednich punktach sprzedaży.

Polecane

Share This