Jeff Mills & Orchestra na halowym koncercie w Polsce


2022.02.27

opublikował:

Jeff Mills & Orchestra na halowym koncercie w Polsce

fot. mat. pras.

Czy da się połączyć techno i orkiestrę? Tak. Jeff Mills jest na to żywym dowodem. Kiedyś podbijał piwnice Detroit, dzisiaj występuje na wielkich scenach. Podczas koncertu na warszawskim Torwarze zagra w towarzystwie BBC Symphony Orchestra.

Jeff Mills jest amerykańskim DJ-em, producentem i kompozytorem, uważanym za jednego z prekursorów techno. Mills zaistniał na początku lat osiemdziesiątych jako The Wizard. Wtedy też razem z innymi producentami techno z Detroit – „Mad” Mikiem Banksem i Robertem Hoodem założył kolektyw Underground Resistance. Na początku lat 90. opuścił grupę, by kontynuować karierę solisty. W 1992 roku założył Axis Records. Wytwórnia ma swoją siedzibę w Chicago i jest odpowiedzialna za wydanie większości jego solowych dzieł.

Założona w 1930 roku BBC Symphony Orchestra jest sercem brytyjskiej muzyki poważnej. Co roku otwiera i zamyka BBC Proms, czyli serię promenadowych koncertów muzyki klasycznej w londyńskim Royal Albert Hall.

“Light From The Outside World” w wykonaniu Jeffa Millsa i BBC Symphony Orchestra będziemy mogli zobaczyć 2 kwietnia 2022 na warszawskim Torwarze.

Bilety dostępne na www.followthestep.com, w Going. oraz Eventim Polska.

Polecane

Share This