Jennifer Hudson wcieli się w Arethę Franklin

Utwór „Here I Am (Singing My Way Home)” to zapowiedź ścieżki dźwiękowej do filmu „Respect”


2021.06.30

opublikował:

Jennifer Hudson wcieli się w Arethę Franklin

Utwór „Here I Am (Singing My Way Home)” to zapowiedź ścieżki dźwiękowej do filmu „Respect”. Premiera soundtracku już 13 sierpnia.

Jennifer Hudson, zdobywczyni Grammy i Oscara, wydała właśnie nową oryginalną piosenkę zatytułowaną „Here I Am (Singing My Way Home)”. Utwór został napisany wspólnie z Carole King (czterokrotna zdobywczyni Grammy, uhonorowana m.in. prestiżowymi Rock and Roll i Songwriters Hall of Fame) i Jamiem Hartmanem (współpraca z Lewisem Capaldi i Christiną Aguilerą). Singiel zostały wyprodukowany przez współzałożyciela Black Eyed Peas, will.i.am.

„Here I Am (Singing My Way Home)” toruje drogę do sukcesu Hudson na wielkim ekranie w roli Arethy Franklin i pojawi się na oryginalnej ścieżce dźwiękowej do filmu „Respect”. Singiel posłuży jako jedyna oryginalna piosenka w opowieści o legendzie muzyki. Piosenkarka i aktorka Jennifer Hudson została wybrana do roli przez samą Arethę Franklin.

Hudson dodaje:

 – Muzyka jest w tym filmie tak żywą i oddychającą postacią, jak w życiu Arethy Franklin. Proces tworzenia tej piosenki był niczym konstruowanie największego hołdu, jaki byłam w stanie złożyć jej duchowi. Był to ostatni wydech tego niezwykłego projektu, wypuściłam go z poczuciem spełnienia. Możliwość zrobienia tego z Carole i Jamiem była niesamowitym przywilejem. Carole jest jedną z największych autorek tekstów wszech czasów. Niezależnie od tego, czy wymieniałyśmy się historiami, grałyśmy razem na pianinie podczas wideokonferencji, czy pracowałyśmy nad tekstami, zawsze była to mistrzowska klasa – zarówno w życiu, jak i muzyce. W przeszłości współpracowałam z Jamiem, zawsze wspaniale jest z nim tworzyć – nieustannie myśli nieszablonowo, pogłębiając muzyczne doświadczenie w niemożliwy do opisania sposób. Naszym celem było pokazanie, że muzyka zawsze była kotwicą dla pani Franklin we wszystkim, co robiła. Mam nadzieję, że ta piosenka ilustruje siłę jej głosu, który (zarówno dosłownie, jak i w przenośni) zawsze sprowadzał ją do domu.

King tak komentuje współpracę:

– Pisanie piosenki z Jennifer Hudson i Jamiem Hartmanem było jednocześnie znajome i nowe. Proces pisania wciąż mnie zadziwia. W jednej chwili nie ma nic, a w następnej piosenka wyrasta z ziarna pomysłu. Ziarno to było jeszcze uśpione, kiedy spotkaliśmy się wirtualnie. Występowałam wcześniej z Jennifer i byłam podekscytowana możliwością współpracy w ramach filmu «Respect», w którym Jennifer gra Arethę Franklin! Jestem niezmiernie zadowolona, że stworzyłam nie jedną, ale dwie piosenki jako część ścieżki dźwiękowej «Respect»: dzieło XXI wieku «Here I Am (Singing My Way Home)» i napisany w XX wieku z Gerrym Goffinem utwór «(You Make Me Feel Like a) Natural Woman».

Przewodnicząca i dyrektor generalna Epic Records, Sylvia Rhone, powiedziała:

– To historyczna współpraca. Świętuje dziedzictwo Arethy Franklin, przekazując jej ducha i styl. Gdy tylko usłyszałam ten singiel, zaniemówiłam. Zawiera on wszystkie elementy przyszłego amerykańskiego śpiewnika.

„Here I Am (Singing My Way Home)” podkreśla szeroki wachlarz możliwości Hudson za pomocą sejsmicznego crescendo. Zaraz za bramą, artystka ogłasza „Czas, abym zaśpiewała” nad organami kościelnymi, zanim fortepian owije się wokół jej wokalu.

Jennifer Hudson to jeden z największych, najodważniejszych i najjaśniejszych głosów w muzyce współczesnej. Jest nie tylko dwukrotną zdobywczynią nagrody Grammy i autorką bestsellera, otrzymała także nagrodę Akademii, Złotego Globa i inne niezliczone wyróżnienia jako aktorka. Jej debiutancki album „Jennifer Hudson” z 2008 roku pokrył się platyną, kolejny album „I Remember Me” z 2011 roku złotem, a „JHUD” z 2014 roku zdobył nominację do nagrody Grammy. Hudson zagrała w wielu filmach, od „Dreamgirls” i „Seks w wielkim mieście” po „Chi-Raq” i „Sing”, a także wystąpiła na Broadwayu w musicalu „Kolor purpury” – adaptacji powieści Alice Walker. Ścieżka dźwiękowa musicalu przyniosła Hudson kolejną nagrodę. Grammy. Po drodze stała się bestsellerową pisarką, była też trenerką w brytyjskiej i amerykańskiej edycji The Voice. W 2019 roku wystąpiła jako Grizabella w kinowej adaptacji „Cats”. Przyłożyła także rękę do chwalonego przez krytyków filmu dokumentalnego „RGB” o Ruth Bader Ginsburg utworem „I’ll Fight”. W tym roku pojawi się na wielkim ekranie jako Aretha Franklin, w długo oczekiwanym filmie biograficznym „Respect” (reż. Liesl Tommy), którego jest również producentką wykonawczą. Franklin osobiście wybrała ją do filmu. Artystka wkrótce wyda nową muzykę.

Film „Respect” śledzi rozwój kariery Arethy Franklin od dziecka, które śpiewa w chórze kościelnym jej ojca, do statusu międzynarodowej gwiazdy. To niezwykła historia podróży Franklin, by odnaleźć swój głos.

Polecane

Share This