Jessie Evans we Wrocławiu i Warszawie


2012.03.08

opublikował:

Jessie Evans we Wrocławiu i Warszawie

9 marca we Wrocławiu (klub Łykend) oraz dzień później w Warszawie (Powiększenie) wystąpi charyzmatyczna i ekscytująca Jessie Evans. Na scenie będzie jej towarzyszył znany z długoletniej współpracy z Iggym Popem i Swans perkusista Toby Dammit.

Jessie Evans – kolorowa i ekscytująca, czasem dzika i ekscentryczna, zupełnie jak jej kompozycje, znane z pierwszego solowego albumu „Is it fire?”. Jessie Evans to więcej niż muzyka – to wielobarwne show w klimacie burleski, szalona podróż, której końca obawiasz się tak samo mocno, jak go pragniesz.

Artystka na scenie hipnotyzuje wokalem, gra na saksofonie, tańczy, podczas gdy szykownie ubrany perkusista Toby tworzy niesamowity świat rytmu. Balansując pomiędzy stylami muzycznymi, duet uwodzi publikę – w muzyce znajdziemy zarówno południowe rytmy, energetyczne elektro, jak i elementy jazzu czy popu a także silnie wyczuwalne punkowe korzenie Jessie.

Evans pochodzi z Kalifornii, ale obecnie żyje i tworzy w Berlinie. Jej solowa kariera rozpoczęła się wraz z albumem „Is It Fire?”, który to album otrzymał etykietkę „erupcji muzycznej orgii”.

Artystka na swoim koncie ma także wcześniejsze występy z punkowymi i nowofalowymi zespołami The Vanishing, The Knives i Subtonix.

W ostatnich latach Jessie dała ponad 100 występów na całym świecie, otwierając koncerty m.in. Iggy and The Stooges w Paryżu i Gossip w Niemczech.

Drugi solowy album artystki jest w przygotowaniu, a na polskich koncertach będziemy mogli usłyszeć także kompozycje, które się na nim znajdą.

JESSIE EVANS9.03.12 godz.21.00 Klub Muzyczny Łykend, Podwale 37/38, Wrocław

bilety: 35 zł – przedsprzedaż, 45 zł – w dniu koncertu10.03.12 godz. 20:00 Klub Powiększenie, Nowy Świat 27, Warszawa

Bilety: 40 zł – przedsprzedaż, 50 zł – w dniu koncertu

Polecane

Share This