Jessie Ware wraca do Polski


2015.02.22

opublikował:

Jessie Ware wraca do Polski

Po wyprzedanym koncercie na Torwarze Jessie Ware szykuje się do kolejnej wizyty w Polsce. Niedawny występ w Warszawie był największym w dotychczasowej karierze artystki, teraz czas na przekroczenie kolejnej granicy – koncert festiwalowy. Brytyjka dołączyła do line-upu Life Festivalu Oświęcim. W obsadzie wydarzenia pojawił się także kolejny polski wykonawca – grupa LemON.

Jessie Ware będzie gwiazdą pierwszego dnia imprezy. Artystka wystąpi w piątek, 19 czerwca. Tego samego dnia na stadionie MOSiR zagrają również m.in. zespoły Hey i Kensington.

LemON dołącza do obsady ostatniego dnia festiwalu (20 czerwca), podczas którego będziemy świadkami m.in. pierwszego od 16  lat wspólnego występu Kayah i Gorana Bregovicia. Na antywojennym koncercie „Europa przeciwko wojnie”, którego ambasadorem jest Bregović, pojawi się plejada polskich i zagranicznych artystów, których nazwiska poznamy wkrótce.

Bilety na LFO2015 są dostępne w promocyjnych cenach (od 129 zł) tylko do 2 marca, natomiast dwudniowe karnety (od 229 zł) – do 31 marca. Potem ceny będą rosnąć w miarę zbliżania się daty festiwalu.

Tegoroczną nowością są specjalne pakiety rodzinne. Bilet jednodniowy 2 1 (dwójka dorosłych, jedno dziecko do 10 r. życia) kosztuje 342 zł, natomiast 2 2 (dwoje dorosłych, dwoje dzieci do 10 r. życia) – 387 zł. Bilety rodzinne są dostępne wyłącznie w pierwszym okresie sprzedaży (do 2 marca).

Jessie Ware wraca do Polski

25 września w warszawskim Basenie wystąpi brytyjska wokalistka Jessie Ware. Będzie to jeden z trzech występów artystki w kontynentalnej Europie podczas jesiennej trasy „Tough Love Tour”. Poza Warszawą Jessie Ware zaśpiewa także w Amsterdamie i Paryżu. Wybór Warszawy bez wątpienia świadczy o szacunku, jakim darzy autorka „Wildest Moments” polską publiczność i o tym, jak popularna jest artystka w naszym kraju.

Jessie Ware wyrosła w ostatnich latach na wielką nadzieję nowego popu. Rozgłos zdobyła dzięki nagraniom z SBTRKT, koncertom u boku Jacka Penate i wsparciu kultowego undergroundowego radia Rinse FM, a wielu widziało w niej kobiecą odpowiedź na sukcesy Jamesa Blake`a czy Jamiego Woona. Kolejne świetne single zapowiadające debiutancki album: „Running”, „110%” oraz „Wildest Moments”  wzbudziły jednak sensację  także poza kręgiem fanów nowego R`N`B i muzyki tanecznej. Okazało się, że Jessie pisze fantastyczne popowe piosenki.

Debiutancki album „Devotion” potwierdził unikalny talent Brytyjki do łączenia nowoczesnych brzmień z tym, co uniwersalne i ponadczasowe: świetnymi aranżami, znakomitymi melodiami i unikalnym głosem.

Wkrótce ukaże się drugi krążek artystki. Promuje go singiel „Tough Love”.


Popularne newsy

Polecane

Share This