„Jesteśmy muzycznymi Avengers”- wielkie gwiazdy o misji Tidal


2015.03.31

opublikował:

„Jesteśmy muzycznymi Avengers”- wielkie gwiazdy o misji Tidal

W poniedziałkowy wieczór w Nowym Jorku odbyła się szumnie zapowiadana konferencja prasowa, podczas której Jay Z miał uroczyście zaprezentować nową odsłonę Tidal (więcej o serwisie pod tym linkiem ). Konferencję otworzyła Vania Schlogel, która przedstawiła siebie jako „dumną członkinię drużyny Tidal”. Sam Jay Z usunął się w cień, stając w rzędzie wspólnie z zaproszonymi gośćmi. Na pierwszym planie błyszczała Alicia Keys, której emocjonalne przemówienie było głównym punktem nowojorskiego spotkania. Alicia mówiła o połączeniu artystów z fanami oraz misji, jaką niesie ze sobą muzyka. Zobaczcie, ile razy muzyka zmieniała świat – zwracała uwagę deklarując, że teraz to zgromadzeni wczoraj w Nowym Jorku artyści chcą zmienić świat. Alicia zacytowała Jimiego Hendriksa przypominając, że „muzyka nie kłamie”. Keys przytoczyła także znane stwierdzenie Fryderyka Nietzschego „życie bez muzyki byłoby pomyłką”.

Oprócz Alicii Keys i Jaya Z na scenie pojawili się Rihanna, Jason Aldean, Kanye West,  J. Cole, Usher, Guy-Manuel de Homem-Christo i Thomas Bangalter, czyli francuski duet Daft Punk, Madonna, Nicki Minaj, Deadmau5, Beyoncé, Win Butler i Régine Chassagne z Arcade Fire?, a także Jack White. Dodatkowo na telebimie oglądaliśmy lidera Coldplay Chrisa Martina oraz Calvina Harrisa. Ta imponująca reprezentacja ma być współwłaścicielami Tidal, co artyści potwierdzili składając podpisy pod deklaracją założycielską. To pierwsza globalna platforma muzyczna, której właścicielami są artyści – podkreśliła Alicia Keys.

Po podpisaniu deklaracji artyści zeszli ze sceny, natomiast na telebimie wyświetlono krótki materiał wideo, w którym mogliśmy przyjrzeć się rozmowom współwłaścicieli na temat zalet Tidal i ich planów względem serwisu. Thomas Bangalter nawiązując do bohaterów komiksów Marvela nazwał grupę „muzycznymi Avengers”. Artyści podkreślali, jak ważna jest dla nich wysoka jakość dźwięku, którą gwarantuje Tidal, obiecywali także publikowanie w serwisie ekskluzywnego kontentu.

Tidal jest już dostępny w Polsce. Dzięki miesięcznemu okresowi próbnemu będziecie mieć możliwość zagłębienia się w serwis, a także poznania jego mocnych i słabych stron. Wejdźcie na http://tidal.com/pl  – cytując Alicię Keys – „rozpocznijcie fascynującą muzyczną podróż”.

Na stronie głównej znajdziecie także zapis wczorajszej konferencji.

Tagi


Polecane

Share This