Jeszcze trzy koncerty Arms And Sleepers


2010.05.09

opublikował:

Jeszcze trzy koncerty Arms And Sleepers

Arms and Sleepers grają fascynującą, trudną do zdefiniowania, eksperymentalną muzykę, będącą połączeniem trip hopu, post rocka i elektroniki. Max Lewis oraz Mirza Ramic podczas występów na żywo wspomagani są wspaniałymi wizualizacjami bostońskiego artysty Dado Ramadaniego.

W listopadzie 2009 roku zespół wydał drugi długogrający krążek „Matador” z udziałem muzyków takich jak: Philip Jamieson z grupy Caspian, Mona Elliott z zespołu Travels czy Adam Arrigo z The Main Drag. Właśnie ten album grupa będzie promowała podczas swojej majowej trasy po Europie, w trakcie której odwiedzi też Polskę.

Arms and Sleepers są autorami kilku niezależnych wydawnictw. Najważniejsze, definiujące brzmienie duetu pozycje to debiutancka EP-ka „Bliss Was It In That Dawn To Be Alive” z 2006 roku oraz longplay „Black Paris 86”, który ukazał się rok później. Dopiero jednak „Matador” przyniósł Arms and Sleepers rozgłos, płyta ta jest bowiem dojrzalsza od poprzednich dokonań zespołu, tworzy znakomitą całość, idealnie budując napięcie i piętrząc emocje słuchaczy. Arms and Slepers doceniani są za swoje intrygujące dźwięki, promieniujące intymnym ciepłem i tajemniczą atmosferą. Nie sposób nie odnieść wrażenia, że w jej głębi ukryty jest cichy, tępy ból i smutek – tak jakby muzycy prosili nas, żebyśmy zatrzymali się na chwilę i trochę się nad sobą zastanowili, bo przecież nie wszystko jest tutaj w porządku.

Arms and Sleepers zagrają:

– 9 maja 2010 roku we Wrocławiu, Wagon (Pl. Orląt Lwowskich 20A), godz. 20:00, bilety w cenie 22 zł w przedsprzedaży, 27 zł w dniu koncertu do nabycia w Klubie

– 10 maja 2010 roku w Krakowie, Forty Kleparz (ul. Kamienna 2-4), godz. 20:00, bilety w cenie 25 zł do nabycia w Klubie i w Miejsce Bar (ul. Estery 1) – uwaga! koncert jest wydarzeniem towarzyszącym Miesiącowi Fotografii w Krakowie (www.photomonth.com)

– 17 maja 2010 w Poznaniu, Pod Minogą, bilety w cenie 20/25 PLN dostępne dostępne w CIMie, Rock Long Lucku, Carton Shopie/Acid Shopie i Pod Minogą

ARMS AND SLEEPERS (USA)

www.myspace.com/armsandsleepers

Polecane

Share This