Jim Beanz odwiedził Polskę


2011.08.05

opublikował:

Jim Beanz odwiedził Polskę

Pobyt Jima Beanz’a w Polsce dobiegł końca. Producent hitów takich gwiazd jak Nelly Furtado, Shakira, Katy Perry, czy Justin Timberlake, przyjechał do Warszawy, aby dopracować do perfekcji pierwszy singiel z płyty ‘Poland…Why Not?’ w wykonaniu Patricii Kazadi pt. „Go Crazy”, oraz spotkać się z pozostałymi artystami projektu tuż przed premierą albumu.

 

W ostatnich trzech latach aż 85 wyprodukowanych przez Jima Beanza piosenek znalazło się w top 10 w USA. Jim jest autorem tekstów oraz producentem utworów dla takich artystów jak: Shakira, Nelly Furtado, Katy Perry, Justin Timberlake, Britney Spears, Miley Cyrus, Timbaland, Chris Cornell. Wystarczy wymienić takie hity Jima z ostatnich lat jak „Womanizer” Britney Spears, czy „Say it right” Nelly Furtado, by móc powiedzieć, że nad płytą Poland…Why Not? pracuje jedna z najbardziej znaczących i wpływowych osobowości światowego rynku muzycznego. Dla projektu PWN Jim wyprodukował oraz był współautorem tekstów do pięciu kompozycji.

 

Uwieńczeniem wizyty Amerykanina w stolicy był ekskluzywny showcase, na którym oprócz producenta pojawiły się gwiazdy projektu ‘Poland…Why Not?’ – Patricia Kazadi, Natasza Urbańska, Sławek Uniatowski, Marcin Czyżewski, Julia Bogdańska, a także Marta Krupa (która dzięki projektowi nawiąże współpracę w Jimem Beanzem). Podczas spotkania zaprezentowane zostały premierowo dwie piosenki: „All The Wrong Places” w wykonaniu Nataszy Urbańskiej, oraz „Go Crazy” Patricii Kazadi. To właśnie do tych dwóch utworów jeszcze w tym miesiącu, w Los Angeles, zostaną nakręcone klipy. 

Dodatkowo, podczas spotkania goście mieli okazję posłuchać na żywo Patricii Kazadi w utworze „Waiting” oraz „Hold Me Now”, do którego na gitarze akompaniował Marcin Czyżewski. Sławek Uniatowski zaśpiewał „All My Life”, a z Brianem Allanem, pomysłodawcą ‘Poland…Why Not?’ zaśpiewał „The One”. Sławek zagrał także na pianinie melodię do utworu „Hallelujah”, który zaśpiewała młodziutka, niezwykle utalentowana Julia Bogdańska. Wszystkie wykonane podczas showcase’u piosenki znajdą się na płycie ‘Poland…Why Not?’ która ukaże się na rynku już tej jesieni.

 

Poland… Why Not? to autorski projekt mający na celu wypromować na świecie artystę polskiego pochodzenia, poprzez umożliwienie polskim gwiazdom współpracy ze śmietanką światowej sławy kompozytorów i producentów. W projekcie biorą udział między innymi Natasza Urbańska i Patricia Kazadi, zaś nad materiałem, który ukaże się na płycie Poland…Why Not? pracowali między innymi Jim Beanz czy Robert Hoffman. Materiał na płytę nagrywany był w studiach w Los Angeles, Filadelfii i Berlinie.

Polecane

Share This