Jimek znów połączy hip-hop z orkiestrą


2016.08.12

opublikował:

Jimek znów połączy hip-hop z orkiestrą

W ubiegłym roku ukazał się album „2015”, zapis wspólnego katowickiego koncertu rapera Miuosha, Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia oraz producenta i kompozytora Radzimira „Jimka” Dębskiego. Płyta, podobnie jak sama seria występów, odbiły się szerokim echem w mediach na całym świecie. Szczególną uwagę zwrócono na symfoniczne wersje trzydziestu rapowych nagrań „Hip-Hop History Orchestrated By Jimek”. Wideo – dostępne poniżej – przekazywały sobie największe zagraniczne gwiazdy: od Ashtona Kutchera po Mobb Deep czy Nicki Minaj.

Nagranie, a później koncert w Katowicach, widzieli także przedstawiciele prestiżowej niemieckiej wytwórni Deutsche Grammophon. „Kompletnie zwariowali”, wspomina Jimek w rozmowie z Onet.pl. Zwariowali i zaproponowali współpracę. Będzie to rozwinięcie projektu z Miuoshem i NOSPR.

„Mówili, że jestem tą osobą, której szukali przez parę lat. Wybrali do tej inicjatywy najlepszego teraz niemieckiego rapera – MOTRIPA, który nie tylko jest wielką gwiazdą, ale uchodzi też za najbardziej inteligentnego, nietuzinkowego i odpowiedniego do tego zadania. Bo też nie każdy technicznie i lirycznie się nadaje”, mówi Jimek.

Koncert z Motripem – niemieckim raperem libańskiego pochodzenia – odbędzie się we wrześniu w słynnej berlińskiej sali Konzerthaus.

 

Polecane

Share This