Joe Biden wybrał swojego kandydata na wiceprezydenta. Czy posłuchał Diddy’ego i Timbalanda?


2020.08.12

opublikował:

Joe Biden wybrał swojego kandydata na wiceprezydenta. Czy posłuchał Diddy’ego i Timbalanda?

Wczoraj informowaliśmy, że Diddy, Timbaland, Ty Dolla $ign i wielu innych wpływowych afro-amerykanów wystosowali list otwarty do kandydata na prezydenta Joe Bidena, aby ten na wiceprezydenta wybrał czarnoskóra kobietę.

– To obrzydliwe, że afro-amerykanki są niesprawiedliwie oceniane i nie są w ogóle brane pod uwagę przy wyborach na wiceprezydenta (…) Brak wyboru czarnej kobiety w 2020 roku na to stanowisko, może oznaczać przegrane wybory. Jeśli byli tacy, którzy mówili, że Joe Biden powinien wybrać wybrać czarnoskórą kobietę na swojego zastępcę, to wiedzcie, że teraz nawet nie to, że wypada to zrobić. To po prostu music się wydarzyć. Zbyt dług czarne kobiety były wykorzystywane przez Partię Demokratyczną, często z narażeniem życia. Bez żadnego uznania i szacunku – pisali w liście

Dziś okazało się, że Joe Biden dokonał wyboru i wygląda na to, że mógł wziąć pod uwagę głosy afro-amerykańskiej społeczności. Na swojego następcę wybrał Kamalę Harris, prokurator generalną Kalifornii. Jeśli Biden wygra wybory, Kamala Harris zostanie pierwszą w historii Stanów, czarnoskórą wiceprezydent.

Wybór Harris szybko skomentował były prezydent USA – Barack Obama:

– Znam senator Kamalę Harris od dawna. Jest bardziej niż przygotowana do tej pracy. Spędziła swoją karierę broniąc naszej konstytucji. To dobry dzień dla naszego kraju. A teraz chodźmy wygrać – napisał Obama.

Żródło: Twitter / JoeBiden.com

Polecane


Share This