Joe Cocker zagra w maju w Warszawie


2012.10.26

opublikował:

Joe Cocker zagra w maju w Warszawie

JOE COCKER

28 maja 2013

Sala Kongresowa

WarszawaKUP BILET:

Koncertowanie jest i zawsze było ważną częścią działalności artystycznej Joe Cockera. Muzyk bardzo ceni możliwość bezpośredniego kontaktu z fanami. Podczas ostatniego tournée artysty po Europie bilety niemal natychmiast zniknęły z kas biletowych.

Joe Cocker urodził się 20 maja 1944 roku w Sheffield w Północnej Anglii. Od najmłodszych lat występował, z różnymi zespołami, aż w końcu zdecydował się założyć swój własny. The Grease Band, bo tak się właśnie nazywał, szybko zyskał popularność dzięki pomocy znanego producenta Denny’ego Cordella, który ściągnął muzyków do stolicy i pomógł nagrać pierwszą płytę With A Little Help From My Friends.

Debiut telewizyjny Cockera w programie Ed Sullivan Show rzucił Amerykanów na kolana, a kariera muzyka nabrała szalonego tempa. Został zaproszony na występ na kultowym festiwalu Woodstock, gdzie zaśpiewał swój przebój With A Little Help From My Friends. Drugi album pt. Joe Cocker! z takimi hitami jak You Are So Beautiful w samych Stanach zjednoczonych rozszedł się w milionowych nakładach.

W latach 70., podobnie jak inne gwiazdy tamtych lat, uzależnił się od alkoholu i narkotyków, przez co jego kariera zupełnie się załamała. Kiedy większość wróżyła mu koniec kariery, Joe pokonał swoje demony i ponownie wszedł na szczyt ze zdwojona siłą z takimi hitami jak: Sweet Little Woman, You Can Leave Your Hat On, czy Unchain My Heart. Kolejna fala sukcesów przyszła w latach 90. za sprawą takich albumów jak: Night Calls, Have A Little Faith, czy Organic.

Po sukcesie przedostatniej płyty Hard Knocks, która w mgnieniu oka pokryła się platyną, Joe Cocker postanowił wrócić do studia wraz producentem Mattem Serleticem i nagrać kolejny album. Najnowsze wydawnictwo łączy klasyczne soulowe brzmienia, zmysłowe ballady i energiczne rockowe akordy – to wszystko na jednej płycie Fire It Up!

Koncerty Joe Cockera są niesamowitym przeżyciem zarówno dla fanów jaki i dla mediów i krytyków. Artysta szybko nawiązuje niesamowitą więź z publicznością. Dzieli się z widzami swoimi najskrytszymi uczuciami poprzez pasjonującą muzykę. Już w maju będzie szansa przekonać się o tym osobiście na kameralnym koncercie 28 maja 2013 w warszawskiej Sali Kongresowej.

Polecane

Share This