Joss Stone zapowiada świąteczny album


2022.09.12

opublikował:

Joss Stone zapowiada świąteczny album

Płyta ukaże się cyfrowo 30 września. Fizyczne wydanie CD pojawi się 21 października, a płyta winylowa będzie dostępna 11 listopada.

Joss udostępnia dziś pierwszy singiel z projektu, porywający cover klasyka Steviego Wondera „What Christmas Means to Me”. Wkrótce ukaże się oficjalny teledysk, natomiast teraz artystka podzieliła się zwiastunem albumu.

Joss komentuje wydawnictwo: — Ta piosenka naprawdę wywołuje uśmiech na mojej twarzy i sprawia, że myślę o wszystkich rzeczach, które czynią Boże Narodzenie wyjątkowym. Świetny tekst napisany przez legendę, czyli Steviego Wondera. Cóż za wesoła piosenka pośród cudów i magii tego albumu!

Album, zainspirowany twórczością Franka Sinatry, Nat Kinga Cole’a, Binga Crosby’ego i Michaela Buble, świętuje okres świąteczny piętnastoma klasycznymi utworami bożonarodzeniowymi, w tym ulubieńcami, takimi jak „Winter Wonderland”, „Let It Snow”, „Jingle Bells”, „Silent Night” i nie tylko. Płyta zawiera także dwie nowe, oryginalne piosenki napisane przez Joss, „If You Believe” i „Bring On Christmas Day” — utwór celebrujący jej dożywotnią miłość do radosnego okresu Świąt. W zwiastunie, który Joss nagrała podczas pracy w studiu, mówi: — Od lat myślałam o zrobieniu świątecznego albumu, mam obsesję na punkcie Bożego Narodzenia! — Z entuzjazmem dodaje, że świąteczne piosenki, których słuchała dorastając, są grane przez orkiestrę, a i tej nie brakuje na płycie.

Płyta została nagrana w Nashville, gdzie obecnie mieszka Joss. Album ukaże się na kilka tygodni przed narodzinami jej drugiego dziecka, które ma urodzić się w październiku. Dzięki utworom, które zachęcają rodziny do wspólnego śpiewania, album z pewnością stanie się również soundtrackiem jej Świąt.

Joss zadebiutowała prawie dwie dekady temu swoim platynowym, przełomowym „The Soul Sessions”. Od tego czasu zdobyła Grammy (oraz trzy dodatkowe nominacje), wydała dwa platynowe albumy i współpracowała z największymi gwiazdami — od Micka Jaggera i Smokey Robinsona po Raphaela Saadiqa i The Roots, a ostatnio i Dave’a Stewarta. Niedawno Joss została zwyciężczynią programu „The Masked Singer UK”, a w lipcu świętowała dziesiątą rocznicę wydania „Soul Sessions Vol. 2”.

— Nagranie tej płyty było spełnieniem marzeń. Od wielu lat grała w mojej głowie, a teraz wreszcie stała się rzeczywistością. Zdaje się, że dobre rzeczy rzeczywiście przychodzą na tych, którzy cierpliwie czekają — stwierdza Joss podczas nagrywania albumu. — Wszystkie bożonarodzeniowe gwiazdy ułożyły się na niebie i umieściły mnie we właściwym miejscu, we właściwym czasie i z właściwym zespołem, aby stworzyć muzykę, której magia będzie świecić w każdym kierunku. Mam nadzieję, że ludzie będą cieszyć się słuchaniem tej płyty tak samo, jak ja cieszyłam się tworząc ją w studio — podsumowuje.

Uzbrojona w potężny głos Joss Stone trafiła do mainstreamu już jako nastolatka i od tej pory cieszy się nieprzerwaną karierą pełną nieprzewidywalnych zwrotów akcji. Brytyjska piosenkarka, zdobywczyni nagród Grammy i Brit, sprzedała ponad 12 milionów albumów na całym świecie. Po raz pierwszy zdobyła oddaną publiczność w kraju i za granicą dzięki reinterpretacji klasycznych soulowych kawałków, rozszerzając ją dzięki swojemu pisaniu piosenek i umiejętności odkrywania stylów daleko poza jej pierwszą miłość, czyli vintage R&B.

W ciągu ostatniej dekady Joss nadal zdobywała imponującą publiczność na całym świecie poprzez swoje trasy koncertowe, jednocześnie kontynuując wspaniałą pracę The Joss Stone Foundation, którą otworzyła w 2014 roku.

Ostatnio Joss współpracowała z Davem Stewartem przy dwóch solowych albumach, w tym tegorocznym, ciepło przyjętym przez krytyków „Never Forget My Love”. Teraz artystkka szykuje się do wydania swojego pierwszego w historii albumu świątecznego.

Polecane

Share This