Już dziś start trasy Chrisa Bottiego


2013.03.15

opublikował:

Już dziś start trasy Chrisa Bottiego

Już dziś rozpocznie się polska trasa Chrisa Bottiego! Przypominamy, iż pierwszy z koncertów (Sala Ziemi w Poznaniu, 15 marca) został wyprzedany! W sprzedaży pozostały ostatnie bilety na pozostałe koncerty w ramach trasy koncertowej artysty: 16 marca w Gdyni (Hala Sportowo-Widowiskowa), 17 marca w Warszawie (Sala Kongresowa), 18 marca we Wrocławiu (Hala Orbita) i 20 marca w Zabrzu (Dom Muzyki i Tańca)!

Z przyczyn niezależnych od organizatora koncert Chrisa Bottiego 18.03.2013 rozpocznie się o godz. 20.00 nie jak wcześniej planowaliśmy o 19.00.

Chris Botti jest trębaczem smooth jazzowym i bez wątpienia jednym z najbardziej rozpoznawalnych muzyków jazzowych na świecie. Występuje solo oraz jako muzyk sesyjny – współpracował m.in. z takimi gwiazdami jak Sting, Aretha Franklin, Bob Dylan czy Paul Simon. Koncertował również z Dianą Krall, Jill Scott, Michaelem Buble czy Rodem Stewartem. Dzięki wytrwałości i ciężkiej pracy Botti odniósł sukces na tyle komercyjny, na ile może liczyć artysta jazzowy. Ma na swoim koncie liczne nominacje do Grammy Awards oraz trzy pierwsze miejsca w zestawieniach Billboard’s Jazz Albums. Sam Sting, zafascynowany jego twórczością, określił go mianem „posłańca świata jazzu”.

Trasa związana jest z promocją albumu „Impressions”! Na krążku tym Botti sięga po znane i łatwo rozpoznawalne piosenki, które niegdyś przekonały go o istocie strony melodycznej kompozycji muzycznych, a także przeboje wszech czasów, takie jak „What A Wonderful World”, „Summertime” czy „Over the Rainbow”. Album jest również efektem rozmów, które Botti odbył z fanami podczas swojej ostatniej długiej trasy koncertowej oraz licznych inspiracji z różnych kultur.

Polecane

Share This