Kabe i Płomień 81 w klipie do wspólnego kawałka. Wiemy też, jakie ważne wieści zapowiadało QueQuality


2021.02.03

opublikował:

Kabe i Płomień 81 w klipie do wspólnego kawałka. Wiemy też, jakie ważne wieści zapowiadało QueQuality

fot. YouTube

QueQuality zaprosiło fanów wczoraj na dzisiejszą premierę nowego teledysku Kabe do utworu „Wczoraj”. Wytwórnia zapowiedziała wówczas również ogłoszenie „ważnych informacji”. Część fanów liczyła na wieści dotyczące kolejnego wydawnictwa Quebonafide, inni spodziewali się ogłoszenia nowych podopiecznych w barwach labelu. Ogłoszenie dotyczy jednak Kabe i Opiata oraz ich wspólnego krążka.

Wydany pod koniec 2020 roku dzięki bardzo dobremu przyjęciu ze strony fanów doczekał się statusu złotej płyty. Przy okazji dowiedzieliśmy się o wyróżnieniach singli – „Nad ranem” jest już podwójnie platynowe, „Nike Air Max” uzyskało platynowy status, a „FEFE” pokryło się złotem. Z tej okazji wytwórnia dzieli się ze słuchaczami teledyskiem do piosenki „Wczoraj”, w której jej podopiecznego wsparli Pezet i Onar, czyli kultowy Płomień 81.

Sprawdź także: Wiemy, po czyje płyty Polacy sięgali w 2020 roku najchętniej. Poznaliśmy także łączną liczbę sprzedanych w Polsce płyt

„Mowgli” było debiutem Kabe w barwach QueQuality. Krążek trafił na rynek w drugiej połowie listopada. Krążek znalazł się na 47 miejscu opublikowanego przed kilkoma dniami rocznego zestawienia sprzedaży płyt w Polsce w 2020. Na początku poprzedniego roku Kabe – jeszcze jako reprezentant StoproRap – wydał także dobrze przyjętą epkę „Albinos”. Przy okazji premiery „Albinosa” Kabe odwiedził naszą redakcję, by spotkać się z Marcinem Flintem. Jednym z poruszonych podczas spotkania tematów był wyjazd artysty do Francji, będący początkiem jego przygody z muzyką.

Chyba 2012, 2013 rok wyjechaliśmy. Ja z braćmi i z moją mamą. Tam się zaczęła praktycznie moja przygoda z jakimś nagrywaniem muzyki, jakimkolwiek, bo wcześniej jedyną styczność jaką miałem z muzyką, to było słuchanie, tylko i wyłącznie. Jakoś bardziej się to tam rozwinęło. Nie wiem nawet dlaczego. Nie wiem dlaczego tam, a nie nastąpiło to tu, wcześniej. Nie mam pojęcia – mówił raper.

Zobaczcie Flintesencję z udziałem Kabe.

Polecane


Share This