Kaczmarek gra dla Jerzyka


2021.01.07

opublikował:

Kaczmarek gra dla Jerzyka

fot. kadr z wideo

2 stycznia Fundacja Grupy PKP wraz z wokalistą Michałem Kaczmarkiem zorganizowali wyjątkowy koncert charytatywny. Jego celem jest zebranie pieniędzy na operacje serca małego podopiecznego Fundacji. Zapis występu można zobaczyć w sieci.

Jerzyk pilnie wymaga leczenia. Koszt operacji wynosi 800 tys. zł. By zebrać tak dużą sumę pieniędzy, rodzice zwrócili się do nas o pomoc. Mamy mało czasu, a dzięki uprzejmości Michała organizujemy specjalny i wyjątkowy koncert online podczas, którego będziemy zbierać pieniądze na operację dziecka – podkreśla Katarzyna Kucharek, prezes zarządu Fundacji Grupy PKP.

Podopieczny fundacji Jerzyk, by żyć potrzebuje 800 tys. złotych, by przejść operację ratującą mu życie. Do tej pory dziecko przeszło dwie ciężkie operacje serca i osiem zabiegów ratujących jego życie chłopiec przez dwa lata mieszkał w szpitalu, był wiele razy reanimowany. Obecnie przebywa z rodzicami w domu, ale jego stan nie jest dobry i wymaga natychmiastowego leczenia. Klinika w Genewie zaproponowała skorygowanie tego, co w serduszku nadal nie działa oraz przebadanie przypadłości Jerzyka i leczenie w dwóch etapach kardiochirurgicznych.

Sprawdź też: OLiS: siedem rapowych płyt w czołowej dziesiątce

Cierpienie powoduje u mnie bunt. Szczególnie, kiedy słyszę o cierpieniu dzieci. Nie mogę pogodzić się z tym, że dzieci cierpią, a nawet umierają tylko dlatego, że nie wystarczyło pieniędzy, żeby im pomóc. Najchętniej zagrałbym koncert dla każdego chorego dziecka. Tym razem zaśpiewam dla Jerzyka. Wierzę, że pomoże to otworzyć wasze serca i Wasze portfele i razem pomożemy mu wygrać wyścig z czasem – komentuje Michał Kaczmarek.

Kwota leczenia jest ogromna i znacznie przewyższa możliwości finansowe rodziny. Aby wesprzeć leczenie Jerzyka, wystarczy przekazać środki na nr konta: 59 1320 0019 1649 3010 2000 0017. Treść przelewu: darowizna na cele statutowe – dla Jerzyka.

Polecane

Share This