Kali o problemach z dokończeniem nowego wydawnictwa


2020.03.17

opublikował:

Kali o problemach z dokończeniem nowego wydawnictwa

fot. P. Tarasewicz

Na początku roku Kali zapowiedział koncertowe DVD z zapisem wyjątkowego koncertu XXGM. W sklepie Ganja Mafia Labelu trwa preorder limitowanego do 10 tys. egzemplarzy wydawnictwa, jednak nadal nie wiemy, kiedy materiał się ukaże.

Sytuacja z DVD jest w dalszym ciągu rozwojowa i na razie nie jestem w stanie podać wam dokładnej daty premiery. Nie chce dopuścić do kolejnego przełożenia, a wszyscy wiemy, że w dobie epidemii musimy liczyć się z możliwością zaostrzenia sankcji, co dodatkowo utrudni nam pracę – komentuje w mediach społecznościowych Kali.

Raper zdradza, na jakim etapie prac nad wydawnictwem jest w tej chwili i wyjaśnia, co musi się stać, by mogły one dobiec końca.

Materiał video jest skończony, foto książka od dawna leży w drukarni. Blokuje nas ciągle materiał audio. Aby skończyć ścieżkę dźwiękową, potrzebujemy mieć band na miejscu, w grupie, co jak wiemy na ten moment jest wysoko niezalecane ze względów bezpieczeństwa, a nawet jeśli nie było by, to część muzyków utknęła za granicą. Nie da się ukryć, że ludzie starają się zostać w domach i zawiesić wszelką działalność, jeśli mogą sobie na to pozwolić, co jest rozsądne. Całkiem prawdopodobne, że fala zachorowań jest jeszcze przed nami. Nikt na ten moment nie ma pewności, jak sytuacja z koronawirusem potoczy się dalej i jaki będzie mieć wpływ na przemysł muzyczny oraz jego funkcjonowanie.

Musimy pamiętać, że pracujemy w łańcuchu i każdy pęknięte ogniwo zatrzymuje prace – podkreśla artysta.

„XXGM” to zapis rocznicowego koncertu, który Kali dał w ubiegłym roku w MCK w Katowicach. Artysta przygotował spektakularną produkcję i zaprosił na scenę gości – m.in. Włodiego, Palucha, Ostrego i Sariusa. Poniżej możecie zobaczyć zakulisowy materiał z tej wyjątkowej imprezy.

Polecane

Share This