Kamerzysta skazany. Wiemy, jaką karę poniesie rapujący youtuber

To jedna z dwóch spraw, za które ma odpowiedzieć twórca.


2022.10.07

opublikował:

Kamerzysta skazany. Wiemy, jaką karę poniesie rapujący youtuber

fot. Karol Makurat / @tarakum_photography

Kamerzysta został dziś skazany na pół roku ograniczenia wolności. To kara za pobicie starszego mężczyzny. W 2020 roku twórca uderzył pięścią w twarz 66-latka, który kilka miesięcy później zmarł. Rodzina mężczyzny sugerowała związek pobiciem, a późniejszą śmiercią.

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych powołując się na świadków zdarzenia informował, że Kamerzysta chciał nagrywać ekspedientki pracujące w sklepie. Kiedy te się nie zgodziły, miał zrobić awanturę, twierdząc, że może nagrywać kogo chce i co chce. 66-latek pomógł pracownicom sklepu usunąć z niego Kamerzystę. Na zewnątrz twórca miał najpierw pokazać mu środkowy palec, a potem uderzyć go. Mężczyzna upadł na chodnik i na chwilę stracił przytomność.

Oskarżony tego czynu dopuścił się publicznie, bez powodu, okazując rażące lekceważenie porządku prawnego – komentuje rzecznik Sądu Okręgowego w Szczecinie Michał Tomala.

Przez najbliższe pół roku twórca będzie zobowiązany do przepracowania społecznie 30 godzin miesięcznie. Dodatkowo ma przekazać 10 tys. zł najbliższej osobie zmarłego, a także wpłacić tysiąc złotych na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym. Wyrok nie jest prawomocny.

Przeciwko twórcy toczy się jeszcze jedno postępowanie dotyczące poniżania osoby niepełnosprawnej.

Polecane

Share This