Kanał Audytywny raz jeszcze


2010.01.31

opublikował:

Kanał Audytywny raz jeszcze

W związku z szerokim zainteresowaniem tytułem wytwórni „2.47”, zapadła decyzja o wypuszczeniu drugiego nakładu krążka „Neurofotoreceptoreplotyka jako magia Bytu” – rodzimej formacji L.U.C-a i Spaso, Kanał Audytywny. Płyta właśnie trafiła do handlu.

„Neurofotoreceptoreplotyka jako magia Bytu” to trzeci, a drugi wydany oficjalnie, album wrocławskiej grupy i następca „Płyty Skirtotymicznej”.

Dwa krążki (rozumiane jako dwa różne pokoje), które wyszły spod ręki Spaso i L.u.c opowiadają o „sensualnej magii świata oraz o soczystości otaczających nas zjawisk, obrazów, zapachów i dźwięków”. Dominują żywe brzmienia rozpięte na kontrabasowej ramie. Całość to sprytny miks hip-hopu, trip-hopu, nu jazzu – czyli materiał trudny do sklasyfikowania.

Na płycie, która pierwotnie ukazała się w 2005 roku gościnnie usłyszeć można było głosy m.in. Fokusa (Paktofonika, Pokahontaz) i Natalii Grosiak (Micromusic) i instrumenty obsługiwane przez Adama Barona (trąbka), Agima (Oszibarak) i Michała Litwinieca (Kormorany, Carbido).

Polecane

Share This