Kanye West pisze książkę filozoficzną


2018.04.15

opublikował:

Kanye West pisze książkę filozoficzną

fot. mat. pras.

W wywiadzie udzielonym redakcji „The Hollywood Reporter” Kanye West zdradził, że pracuje nad książką zatytułowaną „Break The Simulation”. W rozmowie z projektantem wnętrz Axelem Vervoordtem, raper wyjaśnił, że praca będzie dotyczyła sztuki i duchowości. – Moją koncepcją są fotografie… ludzie, którzy mają obsesję na punkcie zdjęć – ponieważ zabiera cię to z teraźniejszości i przenosi cię w przeszłość lub w przyszłość. Zdjęcia mogą być używane do dokumentowania, ale one wiele razy wyprzedzają ludzi. Ludzie zbyt dużo grzebią we wspomnieniach. Zawsze chcą usłyszeć historię czegoś, co jest ważne, ale myślę, że zbyt dużo uwagi poświęcamy historii – mówił Kanye.

Społeczna obsesja na punkcie wizerunku jest jest bardzo bliska Westowi, odkąd jego żona wydała książkę pt.: „Selfish”. Publikacja będąca zbiorem intymnych selfie ukazała się w 2015 roku. West nie skomentował tej książki, za to swoją małżonkę określił mianem „Marii Antoniny naszych czasów”.

Na końcu Kanye wspomniał także o sukcesie, jaki odniósł dzięki linii odzieżowej Yeezy tworzonej we współpracy z Adidasem: – Robimy sneakersy, które świetnie się sprzedają. Zostaliśmy nawet określeni jako marka numer jeden w kategorii codzienna odzież kobieca. I nie chcę być już numerem jeden, pragnę być wodą, chcę być bliżej UNICEF-u lub czegoś, co umożliwi mi podzielenie się moją wiedzą. Chcę tym pomóc jak największej liczbie osób – zakończył raper.

Data premiery najnowszej książki Kanye Westa nie jest jeszcze znana.

Polecane

Share This