Kari Amirian już dziś w Warszawie


2012.05.25

opublikował:

Kari Amirian już dziś w Warszawie

Koncert w ramach Festiwalu Warszawskiej Szkoły Filmowej – ScriptFiesta

Warszawska Szkoła Filmowa

ul. Generała Zajączka 7

25 maja 2012, godz. 21:00

wstęp wolny

Goście:

Sandra Kopijkowska – harfa

Arizona (Bueno Bros) – live electronics

KARI AMIRIAN to artystka, która swoim głosem i naturalnością spowodowała, że polski pop zyskał świeżość i nową jakość. Kari Amirian zadebiutowała w grudniu zeszłego roku płytą Daddy Says I’m Special, która zabiera odbiorcę w podróż w głąb skandynawskich krain, okraszonych ciepłym, wywołującym przyjemne dreszcze głosem Kari. Zarówno wśród słuchaczy jak i krytyków muzycznych, album spotkał się z pozytywnym oddźwiękiem, plasując się w pierwszej dziesiątce najlepiej sprzedających się płyt w historii polskiego serwisu iTunes oraz został okrzyknięty mianem jednego z najciekawszych debiutów 2011 roku.

Koncerty artystki mają niepowtarzalną atmosferę, której magiczne brzmienie podkreślają znajdujące się na scenie instrumenty takie jak wiolonczela, kontrabas, glockenspiel, Qchord, perkusjonalia, gitara akustyczna i elektryczna, fortepian, brzmiące zarówno akustycznie jak i modulowane przez nowoczesne efekty elektroniczne.

Kari Amirian akompaniuje sobie na fortepianie, jest także autorką wszystkich aranżacji i kierownikiem swojego zespołu, co pozwala utrzymać spójność brzmieniową wersji koncertowych z tymi, które możemy usłyszeć na płycie.

Polecane

Share This