„Kartka dla nieznajomej”. Nowy klip Dagadana

Zespół płytą "List do Ciebie" przywraca pamięć o poecie Januszu Różewiczu.


2014.05.30

opublikował:

„Kartka dla nieznajomej”. Nowy klip Dagadana

Zespół pragnie także zwrócić uwagę na to, jak ważne w dzisiejszym pędzącym świecie jest zatrzymanie się i poświęcenie czasu drugiej osobie. Stąd zachęta powrotu do pisania listów, tworzenia sztuki nie tylko w formie instant. To wyraz tęsknoty za przeszłością, w której tyle emocji wywoływało uchwycenie bezpowrotnej chwili.

19584 klatki fotograficzne 816 skanów klisz 3 tygodnie skanowania non stop 136 rolek filmu wkrętarka połączona z 5 aparatami LOMOKINO na bieżąco reperowanymi na planie teledysku oraz cały sztab artystów świata muzyki, filmu i mody.

Tak powstały klip prezentuje singiel „Kartka dla nieznajomej” z płyty „List do Ciebie” polsko-ukraińskiego zespołu DAGADANA (powiększonego o amerykańskiego perkusistę Franka Parkera). Zespół nakręcenie teledysku powierzył Maciejowi Szupicy i Krzysztofowi Kiziewiczowi, wolnemu od wszelkich ograniczeń duetowi reżyserskiemu. To najprawdopodobniej pierwszy teledysk tego typu. Praca z nieprzewidywalną techniką LOMOKINO była była bardzo ryzykowna, żmudna. Efekt zaskakujący.


Tagi


Polecane