Kasia Kowalska zagra w Krakowie


2012.03.10

opublikował:

Kasia Kowalska zagra w Krakowie

Data: 12.03.2012

Miejsce: Hard Rock Cafe Kraków, Plac Mariacki 9

Start: 20:00

Wstęp: 28 zł (przedsprzedaż) / 45 zł (w dniu koncertu)

Kasia Kowalska to jedna z najbardziej znanych polskich wokalistek. Swoją muzyczną karierę rozpoczęła od debiutanckiego albumu „Gemini”, z którego pochodzą przeboje „Jak rzecz” czy „Oto ja”. Album ten pokrył się potrójną platyną. W 1995 roku podczas Sopot Festival 1995 zdobyła Grand Prix i Nagrodę Publiczności za utwór „A to co mam”. W 1996 roku wydała album „Czekając na…”, który jeszcze przed premierą zyskał status platynowej płyty. Rok 1998 to kolejny platynowy sukces w postaci albumu „Pełna obaw”.

W latach 2000-2008 ukazały się jeszcze albumy „5”, „Antidotum”, „Samotna w wielkim mieście” oraz „Antepenultimate”, które zdobywały serca słuchaczy i uznanie krytyków, a także jak poprzednie, pokrywały się platyną. Rok 2010 przyniósł bardzo dobrze przyjęty zarówno przez fanów, jak i krytykę album z utworami Grzegorza Ciechowskiego „Moja Krew”. Wokalistka niezmiennie od kilkunastu lat i 9 płyt zasypuje swoich fanów kompozycjami, które okupują czołówki list przebojów, a samej artystce pozwalają zdobywać niezliczone ilości prestiżowych nagród i wyróżnień.

Jako nastolatka, na znak buntu przeciw powszedniości życia w małym miasteczku, z głową ogoloną jak Sinead O’Connor, uciekła z domu na rockowy festiwal do Jarocina. Już wtedy muzyka była dla niej czymś niezwykłym, ogromnym źródłem emocji i siły. Dziś to Ona, poprzez swą muzykę, daje ludziom wyjątkowe emocje i siłę, by zmierzyć się z codziennością. Ma na swoim koncie wiele płyt i prestiżowych nagród i choć od wydania pierwszej płyty minęło wiele czasu i wiele w jej życiu się wydarzyło, to pewne rzeczy pozostają niezmienne: jej niecodzienna wrażliwość na dźwięki, miłość do muzyki i pasja z jaką ją wykonuje.

Polecane

Share This