Katolicy protestują przeciw koncertowi Behemotha

Pomysłodawcom listu nie podoba się fakt finansowania koncertu grupy z samorządowej kasy.


2016.09.03

opublikował:

Katolicy protestują przeciw koncertowi Behemotha

Foto: P. Tarasewicz

Choć przyszłoroczny koncert Behemotha w Szczecinku jest dopiero w sferze planów, tamtejsze środowiska katolickie już teraz protestują przeciwko występowi grupy. Lokalna Samorządowa Agencja Promocji i Kultury chce, by Behemoth był główną gwiazdą imprezy MateriaFest, na której oprócz pochodzącej ze Szczecinka grupy Materia w ubiegłym roku wystąpili m.in. Decapitated, a w tym Holendrzy z Textures.

Żadna z tych grup nie budzi jednak takich kontrowersji jak Behemoth, stąd protest tamtejszych środowisk katolickich. Koncerty Behemotha są znane z demonicznej atmosfery, satanistycznego i bluźnierczego przekazu. Teksty utworów zespołu oddają cześć szatanowi i są de facto modlitwami do niego. Szydzą z Najświętszej Maryi Panny, czczonej przez miliony katolików w Polsce i na całym świecie. Setki młodych ludzi, które wezmą udział w koncercie Behemota zostaną wystawione na kontakt ze złem, brzydotą, bluźnierstwem i profanacją. Zostaną poddane promocji satanizmu – skrajnie nihilistycznej ideologii, niebezpiecznej społecznie i duchowo – czytamy w treści listu, który może podpisać każdy mieszkaniec Szczecinka, który sprzeciwia się występowi grupy. Pełną treść listu publikujemy poniżej.

Po wydrukowaniu i podpisaniu list można złożyć w Przychodni Jacka Froehlicha w Szczecinku przy ul. 28 lutego 13/15 w godz. 8.00-19.00. Na miejscu znajdują się także gotowe do podpisu druki.

Dla Behemotha to kolejny w ostatnim czasie problem związany z nadchodzącymi bądź planowanymi koncertami. Jesienią grupa rusza w trasę Rzeczpospolita Niewierna. Tournee promuje plakat, który zdaniem Marka Dudzińskiego jest znieważeniem godła .

Oto pełna treść listu protestacyjnego:

Stanowczo protestuję przeciwko umożliwieniu i finansowaniu przez SAPIK w Szczecinku planowanego koncertu zespołu Behemot w Szczecinku.

Odczytujemy to jako włączenie się SAPIK Szczecinek w kampanię promocji satanizmu w Polsce i naszym mieście.

Lider zespołu Adam „Nergal” Darski znany jest ze skandalicznego zachowania podczas występów. W trakcie jednego z nich podarł Pismo Święte, za co stanął przed sądem. Istnieją poważne powody, by przypuszczać, że również teraz może dojść do złamania prawa.

Koncerty Behemotha są znane z demonicznej atmosfery, satanistycznego i bluźnierczego przekazu. Teksty utworów zespołu oddają cześć szatanowi i są de facto modlitwami do niego. Szydzą z Najświętszej Maryi Panny, czczonej przez miliony katolików w Polsce i na całym świecie. Setki młodych ludzi, które wezmą udział w koncercie Behemota zostaną wystawione na kontakt ze złem, brzydotą, bluźnierstwem i profanacją. Zostaną poddane promocji satanizmu – skrajnie nihilistycznej ideologii, niebezpiecznej społecznie i duchowo.

Co więcej, wstęp na koncert jest wolny, a więc mogą na niego dostać się nawet dzieci !!! Koncert ten zostanie sfinansowany z naszych podatków, dlatego protestujemy przeciwko wykorzystywaniu naszych pieniędzy niezgodnie z naszymi przekonaniami.

Dlatego jeszcze raz gorąco apelujmy o nie włączanie się w promocję satanizmu w naszym mieście.

{facebook}

 

Polecane