Katy Perry sprzedała prawa do swoich płyt za astronomiczną sumę


2023.09.19

opublikował:

Katy Perry sprzedała prawa do swoich płyt za astronomiczną sumę

Katy Perry sprzedała swój katalog muzyczny firmie Litmus Music za 225 milionów dolarów, czyli blisko miliard złotych. Umowa obejmuje prawa do pięciu utworów, które znalazły się na czołowych miejscach list przebojów, z albumu „Teenage Dream” z 2010 roku, a także utworów z czterech innych albumów wydanych w latach 2008–2020.

Litmus Music, wspierana przez giganta Carlyle Group LP, poinformowała w poniedziałek, że nabyła prawa do pięciu albumów studyjnych Katy Perry wydanych dla Capitol Records, w tym do jej nominowanego do nagrody Grammy „Teenage Dream”. Jeśli doniesienia o sumie, jaką otrzymała Katy są prawdziwe, oznacza to, że piosenkarka uzyskała o 25 milionów dolarów więcej niż Justin Biebier, którzy sprzedał swój katalog spółce Hipgnosis Songs Capital, za 200 milionów dolarów.

Począwszy od przełomowego singla „I Kissed A Girl” z lipca 2008 roku, aż po pięć utworów z albumu „Teenage Dream” z 2010 roku, zajmowały pierwsze miejsca na listach przebojów. Perry zajęła w sumie dziewięć pierwszych miejsc na liście Billboard Hot 100. Pozostaje pierwszą kobietą i drugą artystką w historii (po Michaelu Jacksonie), która umieściła pięć piosenek z tego samego albumu na szczycie listy przebojów Hot 100 („California Gurls”, „Firework”, „E.T.”, „Last Friday Night (T.G.I.F.)” i „Teenage Dream”).

– Katy Perry to kreatywna wizjonerka, która wywarła ogromny wpływ na muzykę, telewizję, film i działalność filantropijną – powiedziała McCarroll, współzałożycielem i dyrektorem kreatywnym Litmus. – Jestem zaszczycony, że ponownie mogę z nią współpracować i pomóc Litmusowi zarządzać jej niesamowitym repertuarem – dodał.

Polecane

Share This