Kazik odcina się od rządu


2011.09.28

opublikował:

Kazik odcina się od rządu

Prezes PiS odniósł się podczas niedawnej konwencji w Krakowie do wywiadu, którego Kazik Staszewski udzielił w maju „Nowej Trybunie Opolskiej”. Artysta, zapytany wówczas, czy Lech Kaczyński powinien mieć pomnik w Warszawie, odpowiedział:

„Oczywiście, że powinien. Bez względu na opinie o nim – zginął na posterunku, pełniąc obowiązki głowy państwa, a nie u siebie na działce, zabijając się szpadlem. A poza tym – czy nam się to podoba czy nie – był najlepszym prezydentem Polski ostatniego 20-lecia. Bo kto, jeśli nie on? Jaruzelski? Wałęsa? Nie wygłupiajmy się… A może Kwaśniewski, który do Charkowa, na groby polskich żołnierzy pojechał pijany? Długo nie dostrzegałem niestosowności tej sytuacji. Do czasu, aż uświadomiłem sobie taką rzecz: a jakby to prezydent Izraela przyjechał do Auschwitz i się zataczał?”.

Jarosław Kaczyński przyznał, że czytając te słowa, pomyślał niemal na głos: „Dziękuję za rzetelną ocenę mojego świętej pamięci brata i ocenę rządów PiS”.


– Dziękuję Kazimierzowi Staszewskiemu, słynnemu Kazikowi i wiem, że tak myślą miliony Polaków. Polacy zasługują na więcej – powiedział prezes na konwencji.

Dziś dostaliśmy wiadomość z oficjalnym komunikatem od Kazika. Zdaniem wokalisty wypowiedź Kaczyńskiego była nadinterpretacją:

„W wywiadzie, którego udzieliłem w maju tego roku powiedziałem, że moim zdaniem Lech Kaczyński był najlepszym prezydentem ostatniego dwudziestolecia. Kilka dni temu dowiedziałem się, że jego brat powołując się na ten wywiad mówi, iż popieram rządy PiS i za to poparcie mi dziękuje. Myślę, że to spora nadinterpretacja pana prezesa. Nie popieram rządu jakiegokolwiek. Na wybory się nie wybieram. Mój głos zmarnuję z pełną świadomością. I to jest z mojej strony ostatnie słowo wokół tej żenującej ruchawki.Kazimierz Staszewski”

Polecane

Share This