Kazik z formacją El Dupa wystąpi Warszawie


2013.04.18

opublikował:

Kazik z formacją El Dupa wystąpi Warszawie

Bilety w cenie 30 zł są dostępne w przedsprzedaży za pośrednictwem bileterii eBilet oraz sieci salonów Empik.

Zespół powstał pod nazwą El Dupa, i taka nazwa pojawia się na okładce pierwszego jego albumu A pudle?. Jednak na samej płycie zamieszczono już trzy sposoby zapisu nazwy zespołu: El Dupa, El Dojpa, El Doöpa. Zespół został założony przez Krzysztofa Radzimskiego, znanego też jako Doktor Yry.

Zmiana nazw zespołu wynika z tradycji wprowadzonej przez Dr Yry, według której pisownia nazwy zmieniała się po każdym nowym wydawnictwie grupy, jednak od 2007 roku niezmiennie obowiązuje nazwa L-Dópa, zarówno na wydawnictwach jak i koncertach. Jak podkreśla Dr Yry każda jest poprawna oraz „Można sobie pisać jak się chce, a i tak wiadomo o co chodzi”.

Podczas pierwszej sesji nagraniowej dołączył do niego Dżordż z zespołu ZTVORKI. Początkowo miał on tylko realizować nagranie, w rezultacie wspólnie nagrali 18 kawałków. Podczas drugiego dnia nagrań do studia weszli kolejni muzycy – tym razem była to sekcja dęta. Ten dzień okazał się przełomowy – runęła koncepcja solowego projektu, a skład El Dupy wciąż się rozszerzał. Wkrótce do zespołu dołączyli również Kabura Stachura, znany jako Kazik Staszewski.

El Dupa

start: 21.00

21.04 – Warszawa, Klub Hydrozagadka, 11 listopada 22

bilety: 30-35

Polecane

Share This