Ke$ha rządzi na Billboardzie!


2010.01.16

opublikował:

Ke$ha rządzi na Billboardzie!

– #1 singiel ‘TiK ToK’ (ponad 4.000.000 sprzedanych singli).


– #1 album ‘Animal’ (ponad 150.000 sprzedanych płyt w USA / Najlepiej debiutujący album w miesiącu styczniu w historii listy Billboard / Bestsellerowy album cyfrowy wykonywany przez debiutantkę).


– 3 piosenki z płyty ‘Animal’ w top 10 iTunes single chart.


 

Debiutancki album znanej doskonale już także w Polsce za sprawą przeboju ‘TiK ToK’, Ke$hy –album ‘Animal’ (premiera w USA 5 styccznia 2010) z wynikiem ponad 150.000 sprzedanych płyt uplasował się na #1 amerykańskiej listy Billboard Top 200.

Swoim niecodziennym, muzycznym wyczynem, Ke$ha zdetronizowała Susan Boyle, której bestsellerowy krążek ‘I Dreamed A Dream’ okupował szczyt Billboardu przez ostatnich 6 tygodni.

‘Animal’ ustanowił także rekord, najlepiej sprzedającego się albumu cyfrowego (legalne pliki muzyczne) w premierowym tygodniu, wydanego przez debiutującego artystę.

 

Ke$ha ma podwójny powód do radości. Jej debiutancki singiel ‘TiK ToK’ także zdobył szczyt najchętniej kupowanych piosenek w USA, tylko w pierwszym tygodniu rozchodząc się w nakładzie bliskim 700.000 (obecnie wynik ten przekroczył pułap 4.000.000  sprzedanych singli na świecie). Wynik taki dał piosence status najchętniej kupowanego singla w ciągu jednego tygodnia, wykonywanego przez kobietę.

 

Album Ke$hy ‘Animal’ w niskiej cenie i ekologicznym opakowaniu ukaże się na polskim rynku już 15 lutego 2010 roku.

Singiel ‘TiK ToK’, plasuje się na pozycji #11 najchętniej odtwarzanych przez polskie rozgłośnie radiowe piosenek (Nielsen Medweek Airplay Chart 02/10)

 

Zobacz video ‘Tik ToK’:

 


Ke$ha BIO:

 

Co by nie mówić, Ke$ha wie, jak opowiadać historie. Oto jedna z nich: 2 lata temu, aspirująca wokalistka pop i autorka piosenek zdecydowała, że chce, aby Prince wyprodukował jej debiutancki album. Znalazła więc jego adres i pojechała do jego domu w Beverly Hills. Przekupiła ogrodnika 5 dolarami, by pozwolił jej przecisnąć się pod bramą. Idąc podjazdem dotarła do domu, gdzie wślizgnęła się przez otwarte drzwi, po czym wyłożoną lustrami windą wjechała na 3. piętro, gdzie sławny wokalista jamował z zespołem. – To było dość niewdzięczne – wspomina. – Ale, kto by się przejmował. Zapytał, jak się u diabła tam dostałam, po czym ochrona wyrzuciła mnie, ale zdążyłam jeszcze wręczyć mu swoje demo przewiązane purpurową wstążką.

 

Prince się nigdy do niej nie odezwał, ale ta anegdota idealnie odzwierciedla charakter i determinację 22-latki. – Od zawsze wiedziałam, że chcę zostać gwiazdą – wyjaśnia. – Mam nagranie wiedo, kiedy miałam 5 lat. Jestem naga, cała pokryta farbą i powtarzam, że zostanę gwiazdą rocka i nikt mnie nie powstrzyma, bo to moje przeznaczenie. Wiedziałam, że jeśli mi się nie uda, w wieku 50 lat będę bardzo zgorzkniała.

 

Na szczęście, Ke$ha nie pozna smaku tej goryczy. Aktualnie skończyła pracę nad debiutanckim albumem a pomagał jej w tym producent Dr. Luke, który współpracował wcześniej z takimi gwiazdami, jak Britney Spears, Katy Perry, Kelly Clarkson, Avril Lavigne czy Flo Rida. Zachwycony na pół śpiewanym, na pół rapowanym materiałem, Luke zaniósł jej demo do RCA Records. Wytwórnia podpisała z nią umowę w lutym 2009 roku. Album, w którego powstaniu brali udział także twórca hitów Max Martin (Pink, Kelly Clarkson, Britney Spears) i wzięty autor piosenek oraz producent, Benny Blanco (Katy Perry, 3OH!3, Spank Rock). W efekcie powstało dzieło wypełnione wyrazistymi, electro-popowymi piosenkami przepełnionymi energią młodziutkiej artystki. – Chcę, by moja muzyka była wesoła, zadziorna i ciekawa – wyjaśnia. – Zależy mi jednak, by te piosenki też coś znaczyły. Chcę, żeby ludzie słuchając utworów mogli się z nimi identyfikować.

 

Teksty oczywiście zdradzają jej dryg do snucia opowieści, acz dobór tematów nie jest zbyt konwencjonalny. Jest wiec numer o tym, jak Ke$ha wymiotowała do szafy na imprezie u Paris Hilton (“Party at a Rich Dude’s House”), a także numer o „wrednej suce, która udawała moją przyjaciółkę, by później próbować mnie zniszczyć”  (“Backstabber”). Ke$ha śpiewa także o chłopaku, który zdradzał ją z popularną gwiazdką (“Kiss & Tell”) oraz o tym, jak po spotkaniu z pewnym facetem, zaczęła postrzegać świat jako cyniczny łańcuch przypadkowych wydarzeń (“Chain Reaction,” znane z programu MTV, „The Hills”).

 

Ke$ha zawdzięcza miłość do piosenkowych opowiastek latom spędzonym w towarzystwie muzycznych weteranów z Nashveille. Jej mamą jest Pepe, była punk-rockowa wokalistka i autorka piosnek, która zabłysnęła pod koniec lat 70. współtworząc utwór “Old Flames Can’t Hold A Candle To You”, który stał się wielkim hitem Joe Suna w 1978 roku a dwa lata później podbił listy przebojów country dzięki interpretacji Dolly Parton. Nim jednak Ke$ha się urodziła, w 1987 roku, sława Pebe przeminęła a rodzinie, która mieszkała wówczas w Los Angeles, nie było łatwo. – Dostawaliśmy zasiłek i kartki na żywność – wyjawiła Ke$ha. – Pamiętam, że mama powtarzała „jak coś chcesz, po prostu to bierz”.

 

W 1991 roku Pebe wróciła jednak do Nashville i podpisała nową umowę płytową. Wtedy Ke$ha po raz pierwszy zobaczyła studio nagraniowe. – Byłam przekonana, że wszystkie dzieciaki wychowują się w studiach – wspomina.

 

Uczęszczała do szkoły muzycznej pod Tennessee, (gdzie niektóre dzieci nie miały nawet butów – zaznacza), uczyła się komponować i pokochała twórców country – Johnny`ego Casha, Dolly Parton czy Patsy Cline. – Słuchałam tych wspaniałych piosenek i każda z nich opowiadała jakąś historię – tłumaczy. – „Nashville Skyline” Boba Dylana to jedna z moich ulubionych płyt.

 

Od czasu do czasu Pebe pozwalała Keshy śpiewać w utworach, nad którymi pracowała. – Mama powtarzała mi „Masz wspaniały głos, musisz go ćwiczyć” – wyjaśnia. – Śpiewałam więc kiedy tylko mogłam.

 

Gdy Ke$ha skończyła 17 lat, rzuciła szkołę. – To było czyste szaleństwo, bo dostałam stypendium i miałam studiować psychologię na Uniwersytecie Columbia – przyznaje. – Chciałam jednak wrócić do L.A. i zająć się muzyką. Wtedy właśnie poznała Dr Luke`a. – Długo szukałem kobiety z tak niesamowitym, wyróżniającym się wokalem i własnym stylem – powiedział producent. – Ke$ha była jedyna w swoim rodzaju.

 

Dr. Luke pracował nad nagraniami na drugą płytę Flo Ridy, gdy raper zaproponował, by zaśpiewała partię w jednym z jego utworów. Co też uczyniła. W lutym numer „Right Round” dotarł na szczyt notowania Billboardu, sprzedając się w nakładzie 636 tysięcy sztuk w pierwszym tygodniu od premiery, bijąc na łeb dotychczasowe rekordy sprzedaży singli w formacie cyfrowym.  Głos Keshy można usłyszeć w jeszcze jednej piosence z płyty „R.O.O.T.S.” Flo Ridy, „Touch Me”.

 

– Kiedy pierwszy raz usłyszałam swój głos w radiu zaczęłam krzyczeć i płakać – nie kryje entuzjazmu Ke$ha. – Może się wydawać, że jestem stuknięta, ale poza tym jednym wyjątkiem, zawsze jestem opanowana. Ciężko pracowałam, by to osiągnąć i miło, kiedy okazuje się, że praca popłaca. Jeszcze 3 lata temu kradłam puszkowane warzywa, by przeżyć, a teraz mam piosenkę numer 1, pracuję nad swoją płytą i nawet mam trochę drobnych w kieszeni. To, że mogę zabrać mamę na kolację jest najwspanialszym uczuciem na świecie.

 

Album „Animal” w ekologicznym opakowaniu i niskiej cenie ukaże się w Polsce 15 lutego 2010, jako walentynkowa, muzyczna alternatywa dla ceniących, jak Ke$ha swoją niezależność singli 😉

 

1 Your Love Is My Drug

2 TiK ToK

3 Take It Off

4 Kiss N Tell

5 Stephen

6 Blah Blah Blah

7 Hungover

8 Party At A Rich Dude`s House

9 Backstabber

10 Blind

11 Dinosaur

12 Dancing With Tears In My Eyes

13 Boots &  Boys

Tagi


Polecane

Share This