KęKę ocenia czy bez Prosto też odniósłby taki sukces


2021.04.20

opublikował:

KęKę ocenia czy bez Prosto też odniósłby taki sukces

Foto: P. Tarasewicz / CGM.PL

KęKę swoje pierwsze legalne płyty wydawał w wytwórni Sokoła. W 2013 roku swoją premierę miał album „Takie rzeczy”, który sprzedał się w nakładzie 55 tysięcy egzemplarzy. Dwa lata później Prosto wydało „Nowe rzeczy”. Album odniósł jeszcze większy sukces niż debiut KęKę i pokrył się potrójną platyną (90 tysięcy sprzedanych egzemplarzy0. Po tych dwóch wydawnictwach drogi radomskiego MC i warszawskiej wytwórni się rozeszły. Od tamtej pory KęKę wydał trzy krążki „Trzecie rzeczy” (potrójna platyna) „To Tu” (potrójna platyna) i Mr. KęKę (podwójna platyna – do potrójnej brakuje trzech tysięcy sprzedanych egzemplarzy). Za trzy dni premierę będzie miała płyta „Siara”, która w preorderze sprzedała się w nakładzie 23 tysięcy egzemplarzy.

W związku ze zbliżającą się premierą „Siary” KęKę zorganizował na swoim Instagramie sesję Q&A. Jeden z fanów zapytał go, czy odniósłby taki sukces, gdyby nie wydawał w Posto.

– Współpraca z Prosto była bardzo ważnym etapem w moje „rap karierze”. Już pomijając sam fakt, że dało mi to wiele jako raperowi, to nauczyłem się też spor rzeczy, które pomogły mi później jako wydawcy. Jakby się to potoczyło bez Prosto ciężko gdybać. Nie była to jednak jedyna wytwórnia zainteresowana mną w tamtym czasie, więc mogło być inaczej, gorzej, lepiej. Tego nigdy się nie dowiemy – odpowiedział radomski raper.

 

 

 

KęKę z rekordem sprzedaży. „Dokonaliśmy czegoś niesamowitego” – pisze raper do swoich fanów

– Dokonaliśmy czegoś niesamowitego! Zamówiliście 23 000 płyt „Siara” w pre-orderze. Tym samym wykupując nakład!! Jest to mój/nasz REKORD, a myślę, że i jeden z najlepszych wyników ostatnich lat w polskiej muzyce.

Nie będę udawał, że nie jestem dumny z tego sukcesu. Tym bardziej, że jest to trzecia moja Złota Płyta w pre-orderze z rzędu.

Przez ostatnie lata scena muzyczna i gusta słuchaczy bardzo się zmieniły. Wy jednak trwacie przy mojej muzyce NIEZMIENNIE. Bardzo Wam dziękuje za ZAUFANIE. Mam nadzieję, że krążek przypadnie Wam do gustu.

Premiera „Siary” 23.04. Od dziś wersja podstawowa albumu dostępna na www.takierzeczy.com – napisał KeKę na Instagramie.

Polecane

Share This