Kizo rozbija bank. Grad wyróżnień za utwory z zaledwie jednego albumu

Kizo chwali się sukcesem.


2021.02.22

opublikował:

Kizo rozbija bank. Grad wyróżnień za utwory z zaledwie jednego albumu

fot. mat. pras.

Ostatnie tygodnie to wysyp złotych i platynowych płyt w polskim rapie. Artyści wreszcie zaczęli zgłaszać single do ZPAV-u, dzięki czemu hurtowo odbierają wyróżnienia. 10 lutego aż 14 nagród przyznano Sariusowi (osiem złotych i sześć platynowych singli), dwa tygodnie wcześniej grad złotych i platynowych wyróżnień (oraz jeden diament) spadł na Young Igiego, teraz osiągnięciami chwali się Kizo. Raper opublikował grafikę, na której pokazał certyfikaty dla poszczególnych numerów z „Posejdona”. Niby jest ich „tylko” osiem, ale podkreślamy – to nagrody przyznane za utwory z zaledwie jednego albumu.

Wyróżnienia ZPAV-u dla utworów z „Posejdona” Kizo:

„Tsunami” – złota płyta
„Futro” – złota płyta
„Espresso” – złota płyta
„PS” – złota płyta
„Driftem” – platynowa płyta
„Art” – platynowa płyta
„Fitness” – platynowa płyta
„Lucky Punch” – podwójnie platynowa płyta

Osiem utworów to niemal 1/3 tracklisty liczącego 21 kawałków „Posejdona”. Wyróżnień nie ma jeszcze na stronie ZPAV-u, prawdopodobnie pojawią się na niej w najbliższą środą. Być może wówczas dowiemy się, że cały album artysty również uzyskał złoty status. W osiągnięciu tego wyróżnienia na pewno nie pomaga fakt, iż „Posejdon” nie trafił do szerokiej dystrybucji.

Single z „Posejdona” nie są jedynymi wyróżnionymi w tym roku utworami z udziałem gdańskiego rapera. Złotem pokryły się także piosenki „Roadster” Margaret oraz „Diamentowe serca” i „94′” Tymka.

Sprawdź także: Polski zawodnik UFC wskazuje swoich ulubionych raperów

Obok solowego „Posejdona” Kizo wydał w ubiegłym roku także album współtworzonego z Bonusem RPK i Jongmenem projektu Heavyweight. 2020 przyniósł także drugi album współtworzonego przez Kizo chillwagonu. Znając tempo pracy artysty podejrzewamy, że ten rok może być dla niego równie owocny.

6 marca Kizo ponownie wejdzie do klatki w trakcie gali Fame MMA 9. Raper zmierzy się w main evencie z Popkiem. Choć bukmacherzy dają Kizownikowi niewielkie szanse, on sam jest dobrej myśli przed starciem.

Fakt, że Popek wyszedł do walki ze Stiflerem, czyli zawodnikiem bez doświadczenia i bał się z nim walczyć w stójce, świadczy o tym, że stójka nie jest jego najmocniejszą stroną. Liczę na to, że obaj dużo pokażemy. Chciałbym żeby ta walka zapisała się w historii tej federacji jako najpotężniejsze starcie. Bez względu na to, kto ja wygra – komentował w rozmowie z Mateuszem Kaniowskim raper.

Polecane