Kolejna odsłona In Progress


2012.07.23

opublikował:

Kolejna odsłona In Progress

DESIDERII MARGINIS

AB INTRA

11.08.2012 (sobota)

Gdańsk, CSW ŁAŹNIA

ul. Jaskółcza 1

Start 19:00

Wstęp wolny

Niezwykły koncert niezwykłych projektów na zamknięcie wakacyjnego cyklu In Progress! Legenda sceny dark ambientowej DESIDERII MARGINIS, znana dzięki doskonałym albumom z Cold Meat Industry oraz jedno z najciekawszych objawień polskiej sceny dark ambient  AB INTRA na jednej scenie z okazji obchodów pięciolecia Zoharum.

DESIDERII MARGINIS już od 20 lat jest obecny na szwedzkiej scenie dark ambientowej.

Ten jednoosobowy projekt założył w 1993 roku w szwedzkim Mjölby Johan Levin, który do dziś pozostaje jego jedynym członkiem. Od początku intencją artysty było uchwycenie „zmierzchu naszych marzeń i fantazji” oraz „dodanie światła w naszą ponurą ciemność dnia codziennego”. Pierwsze trzy kasety „Consecrare”, „Via Peregrinus” i „Tryptyk” to nagrania z okresu 1992-1993. Niektóre z tych utowrów pojawiły się później w nowych wersjach na pierwszym pełnym albumie „Songs over ruins”, wydanych przez wytwórnię płytową Cold Meat Industry, gdzie zespół wydał większość swoich albumów. Siódmy album został wydany w maju 2012 roku w kanadyjskiej wytwórni Cyclic Law.

AB INTRA (łac. „od wewnątrz”) jest jednoosobowym, studyjnym projektem Radka Kamińskiego, wyrażającym się w okołoambientowych/darkambientowych formach. Ideą projektu jest próbą odnajdywania wewnętrznej jaźni poprzez dźwiękową eksplorację. AB INTRA jest ilustracją obrazów manifestujących się w umyśle autora, jednak wykorzystanie formy zbliżonej do ambientu otwiera przed odbiorcami możliwość dokonywania niezależnych interpretacji i wglądów w wewnętrzną sferę własnych umysłów. Najnowszy album „Supremus” został opublikowany w tym roku przez wydawnictwo Zoharum (które jest równiez wydawcą pierwszego albumu pełnometrażowego AB INTRA). „Supremus” zbiera bardzo dobre recenzje w magazynach w kraju i za granicą

Polecane

Share This