Kolejne dzikie karty na Eurowizję


2009.12.14

opublikował:

Kolejne dzikie karty na Eurowizję

Kolejne dwie dzikie karty od TVP na krajowe eliminacje na konkurs Eurowizja 2010 otrzymały grupy Sonic Lake i Nefer.

Utwory „There Is A Way” Sonic Lake i „Chciałem zostać sam” formacji Nefer były już wcześniej zgłoszone do konkursu, ale nie poriadziłty sobie w głosowaniu komisji konkursowej. Komisja wytypowała PIN, Dziewczyny, Annę Cyzon i Anetę Figiel. Najbardziej utytułowana w tym gronie grupa PIN w zeszłym tygodniu zdecydowała wycofać się z konkursu.

Wcześniej, pierwszą dziką kartę otrzymał zespół VIR. Dziś do tej formacji dołączyły dwie kolejne Sonic Lake i Nefer.

Zespół Sonic Lake został założony przez dwójkę doświadczonych muzyków: Julię Schiffter i Michała Pietrzaka w Poznaniu w listopadzie 2006 roku.

Julia (na zdjęciu) to półfinalistka niemieckiej edycji programu „Idol”. Brała również udział w programie telewizyjnym „Dubidu” i w nagraniach m. in. z Norbim i Groove Cocktail. Michał Pietrzak to gitarzysta, aranżer i kompozytor, współpracował m.in. z Goranem Bregovicem, Małgorzatą Ostrowską, LO 27 i Krzysztofem Antkowiakiem. Brał również udział w programach telewizyjnych, takich jak „Idol”, „Dubidu”, „Co nam w duszy gra”, „Imiennik dwójki”.

Nieco mniej utytułowani członkowie fotmacji Nefer maję na koncie debiutancki album zatytułowany po prostu „Nefer” (2008) oraz występ przed Avril Lavigne we wrocławskiej Hali Stulecia.

Po przyznaniu kolejnych dzikich kart pojawiają się pierwsze wątpliwości. Serwis Dziennik Eurowizyjny twierdzi, że gitarzysta Janek Wachowiak nie ma ukończonych 16 lat i – zgodnie z regulaminem – nie może wziąć udziału w konkursie.

Polecane

Share This