Kolejne gwiazdy Ostróda Reggae Festival 2013


2013.03.20

opublikował:

Kolejne gwiazdy Ostróda Reggae Festival 2013

Z każdą porcją ogłoszeń artystów program Ostróda Reggae Festival 2013 staje się coraz ciekawszy i wielobarwny. Podczas tegorocznej edycji zobaczyć będzie można wszystkie główne nurty muzyki reggae i z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Uruchomiona została przedsprzedaż karnetów we wszystkich punktach sieci Ticketpro. Dostępne są karnety VIP oraz po raz pierwszy karnety rodzinne.

BLUE KING BROWN – REWOLUCJA Z AUSTRALII

Zostali określeni przez Carlosa Santanę „głosem ulicy i zespołem przyszłości”. Są pierwszą grupą z Australii w historii ostródzkiego festiwalu. Prawdziwa duma kontynentu oferuje niespotykaną mieszankę dancehall, roots, rocka i afro na gęstym perkusyjnym fundamencie. Do rewolucji o lepsze jutro poprowadzi was zjawiskowa wokalistka Natalie Pa’apa’a. Ich kulturalne korzenie to samoańscy, indiańscy, baskijscy oraz meksykańscy przodkowie. Po raz pierwszy wystąpią w Polsce podczas ORF 11 sierpnia.

BKB są jednym z unikalnych, głoszących prawdę zespołów na scenie muzycznej, które przeciwstawiają się naszym czasom. Niezwykli muzycy i bardzo mocny przekaz.” – Serj Tankian (System of a Down)

 

ELEGANCI DAJĄ OGNIA – GENTLEMAN’S DUB CLUB

Nie bez powodu są jednym z „czarnych koni” tegorocznej Ostródy. Jako pierwsi połączyli ska i dubstep, dodając do tego reggae i dub. 9-osobowa załoga facetów w garniturach idzie przez Europę niczym huragan, a każdy ich singiel staje się hitem. Po ich pierwszym polskim występie wszyscy nucić będą „High Grade”. Dubowi gentlemani na start – Red Stage, 10 sierpnia!

Książe Harry musi być pierwszym członkiem królewskiej rodziny, który wie jak skankować. Lubujący się w dobrej zabawie monarcha jest fanem pochodzących z Leeds Gentleman’s Dub Club. Wcześniej znany już jako zwolennik dubstepu i rapu, dowiedział się o zespole od kolegi i był już na ich dwóch koncertach.” – The Sun

 

NA ORF ZAPANUJE SKAOS

Ponad 30 lat minęło od czasu kiedy „siedmiu wspaniałych” wystąpiło po raz pierwszy. Od tamtej pory SKAOS (Niemcy) stał się jednym z najważniejszych filarów europejskiej sceny ska. Zazwyczaj grają bardzo szybko i oprócz piorunujących dęciaków usłyszysz tu również czadowe gitary. Poczekaj do 10 sierpnia.

 

IRATION STEPPAS POZAMIATA NA KONIEC ORF 2013

Najcięższy światowy sound system IRATION STEPPAS powraca do Ostródy. Ich sesje to imprezy dla najdzielniejszych wojowników dubu, gdzie Mark Iration wytacza swoje najcięższe dubplate’y, wręcz ocierające o techno. Ich historia rozpoczęła się w 1990 roku by obecnie stanowić markę znaną fanom na całym świecie. Podobnie jak w 2009 roku Iration Steppas w składzie Mark Iration MC Danman zakończą Green Stage 11 sierpnia. Po nich można już tylko sprzątać.

JAK DOBRZE ZNÓW WIDZIEĆ I SŁYSZEĆ TABU

Kolejnym polskim zespołem który pojawi się na ostródzkiej Red Stage będzie TABU. Można pokusić się o stwierdzenie, że dzięki doskonale przyjętej płycie „Endorfina” rok 2012 w polskim reggae należał do nich. W 2005 roku jako mało znana kapela wygrali ostródzki konkurs a dziś każdy nuci „Jak dobrze cię widzieć, jak dobrze cię słyszeć”. Tabu po prostu nie może się nie podobać.

OSTRÓDA REGGAE FESTIVAL 2013 CENY KARNETÓW – RUSZYŁA PRZEDSPRZEDAŻ!

Pierwsze 500 karnetów – 130 PLN

Do 31 maja – 140 PLN

Do 30 czerwca – 150 PLN

Do 31 lipca – 160 PLN

Od 1 sierpnia – 170 PLN

Karnet Rodzinny dostępny wyłącznie w przedsprzedaży

Ceny do 31.05 / od 1.06 /od 1.07 / od 1.08:

– 210 PLN / 225 PLN / 240 PLN / 260 PLN – 1 Rodzic 1 Dziecko (1 1)

– 280 PLN / 300 PLN / 320 PLN / 350 PLN – 1 Rodzic 2 Dzieci (1 2)

– 350 PLN / 375 PLN / 400 PLN / 430 PLN – 1 Rodzic 3 Dzieci (1 3)

Prosimy o zabranie ze sobą dokumentów poświadczających tożsamość /dowód osobisty, paszport – rodzice, legitymacja szkolna, paszport – dzieci/. Bez w/w dokumentów Karnet Rodzinny nie będzie wymieniony na opaski Identyfikacyjne.

Karnety Golden VIP

Do 31 maja – 350 PLN

Do 30 czerwca – 360 PLN

Do 31 lipca – 370 PLN

Od 1 sierpnia – 380 PLN

Karnety Golden VIP będą upoważniały do wstępu do strefy backstage i ich właścicielom dadzą możliwość spędzania wspólnie czasu z naszymi artystami. Kupujący w ramach pakietu otrzyma również od nas festiwalową koszulkę i gadżet festiwalowy. Ilość karnetów limitowana 100 sztuk.

Bilet jednodniowy do kupienia wyłącznie na miejscu w cenie 70 PLN.

Dzieci do lat 12 wchodzą za darmo wyłącznie pod opieką osoby dorosłej.

Ceny pola namiotowego zostaną podane w najbliższych dniach.

Będzie ono tańsze niż w ubiegłym roku.

Ostróda Reggae Festiwal odbędzie się w dn. 9-11 sierpnia w Ostródzie.

Dotychczas ogłoszeni artyści to Busy Signal (Jamajka), Luciano (Jamajka), Don Carlos (Jamajka), Dubtonic Kru feat. Dawid Portasz (Jamajka/Polska), Bednarek (Polska), Jamaram (Niemcy), Zebra (Polska), Dubmatix (Kanada), Blue King Brown (Australia), Gentleman`s Dub Club (Wlk. Brytania), Iration Steppas (Wlk. Brytania), Skaos (Niemcy), Tabu (Polska).

Ostróda Reggae Festiwal to impreza z 12 letnią tradycją, główny element festiwalowej mapy reggae nie tylko w Polsce, ale również w Europie i na świecie. Oprócz koncertów przewidzianych jest jak zawsze wiele działań towarzyszących.

Polecane

Share This