Kolejne gwiazdy Summer Fall Festival


2012.08.10

opublikował:

Kolejne gwiazdy Summer Fall Festival

Znamy już kolejnych wykonawców, którzy wystąpią podczas Summer Fall Festival. 8 i 9 września na dobrze znanej miłośnikom muzycznych wydarzeń plaży nad Wisłą w Płocku zagrają Brygada Kryzys, eksperymentująca Zebra Dub oraz brytyjski Neuronspoiler. W sumie usłyszymy kilkanaście zespołów.

Brygada Kryzys to jedna z najważniejszych polskich kapel lat 80-tych. Nagrany podczas stanu wojennego „Czarny album” był pierwszą punkrockową płytą wydaną w oficjalnym obiegu. W zeszłym roku obchodziliśmy 30 rocznicę powstania zespołu. Jubileusz członkowie Brygady Kryzys  postanowili uczcić trasą koncertową, podczas której grają swoje wciąż aktualne i chętnie słuchane utwory. Zespół wystąpi w oryginalnym składzie: Brylewski, Lipiński, Korecki, Gałązka i Kvajah. Będzie to trzeci koncert w ramach ich jubileuszowego tournée.

Na Summer Fall usłyszymy też cięższe brzmienia w wykonaniu grupy Neuronspoiler z Wielkiej Brytanii. Ich muzyka to trash metal z mocnym i oryginalnym wokalem muzyka ukrywającego się pod pseudonimem JR. Koncerty, które dają przypominają pełne energii wydarzenia sceniczne. Członkowie Neuronspoilera pochodzą z pięciu różnych krajów, z trzech kontynentów i tworzą multikulturową mieszankę muzyczną.

Słoneczną i pozytywną atmosferę podczas Summer Fall zapewni Zebra Dub, grający eksperymentalny dub. Ich muzyka to połączenie elektronicznego brzmienia oraz żywych instrumentów:  kontrabasu, fletu poprzecznego, puzonu, saksofonu, gitary basowej, djembe, melodici czy perkusji. Zespół  łączy dźwięki reggae z ideologią punkową. Zebra debiutowała w 2009 roku, na trzeciej części kultowej składanki „Dub Out of Poland”, na której ukazał się utwór „Anyway”.

Podczas festiwalu Summer Fall zagrają też Hey oraz TSA. Pojawią się także Acid Drinkers i Farben Lehre, zespoły które w ramach koncertów zaprezentują na scenie głównej premierowe kawałki ze swoich nowych albumów: „La Part Du Diable” i „Achtung 2012”. Dla uczestników festiwalu przewidziano pole namiotowe, bogatą ofertę gastronomiczną oraz wiele pozamuzycznych atrakcji. Dziś ruszyła strona internetowa Summer Fall Festival – www.summerfall.pl, na której można znaleźć informacje na temat wykonawców, pola namiotowego, noclegów i dojazdu na festiwal.

Summer Fall Festiwal, Płock, plaża nad Wisłą, 8 i 9 września, wstęp wolny, pole namiotowe darmowe.

Polecane

Share This