Komety w Ósmym Dniu Tygodnia


2011.05.29

opublikował:

Komety w Ósmym Dniu Tygodnia

Termin: 9 czerwca o 21:00 – 10 czerwca o 06:00

Miejsce: Ósmy Dzień Tygodnia, ul. Czerska 12, Warszawa

Wjazd: 35 zł; wejście na afterparty – 5 zł

Komety jeden z najpopularniejszych alternatywnych zespołów ruszył w swoją kolejna trasę, tym razem promującą najnowszy album ” Luminal”. Dowodzone przez Lesława Komety są obecnie jednym z najpopularniejszych i najbardziej identyfikowalnych, krajowych zespołów alternatywnych, a zarazem kontynuacją działającej w latach 1994-2003 Partii. Znajduje t…o odbicie nie tylko w podejściu do artystycznej twórczości, ale także aktualnym składzie grupy, w którym po zmianach personalnych ponownie spotkali się muzycy znani z Partii.

Podobnie jak ich poprzedniczka, Komety stworzyły swój własny styl muzyczno-słowny, będący współczesnym spojrzeniem na początki rock’n’rolla, któremu odpowiedzialny za repertuar lider dodaje blasku dzięki przebojowym kompozycjom, dbałości o nowoczesne brzmienie i specyficzne spojrzeniu na rzeczywistość odbijającą się w tekstach grupy. Nie bez powodów także Komety są jednym z nielicznych polskich zespołów, którym udało się zaistnieć zagranicą, czego dowodem jest album „Story Of Komety” wydany w Meksyku oraz niezliczona ilość nagrań dostępnych na składankach w najdalszych zakątkach globu od Japonii, USA po Europę…

Choć przez niemal dekadę działalności Komety dorobiły się sześciu albumów, to deklaracje Lesława są niezmiennie aktualne, a każda z płyt stanowi odrębną wartość i kolejny krok w pochodzie do serc fanów i krytyków muzycznych.

„Integralnym elementem twórczości Partii i Komet była zawsze obsesyjna fascynacja popkulturą, szczególnie tą z lat 50. i 60., ale z perspektywy warszawskiej ulicy. Jednak największym źródłem inspiracji jest popkultura polska” – ten głos Lesława nadal brzmi głośno, a najnowszy siódmy album Komet zatytułowany „Luminal” jest tego najlepszym dowodem.

Wydawcą płyty podobnie jak wszytkich poprzednich albumów zespołów jest szczecińska wytwórnia Jimmy Jazz Records.

Na koncertach fani będą mogli usłyszeć m.in. dwa przebojowe single z najnowszego albumu – Osiemnaste urodziny oraz Mogłem być tobą.

Luminal tour niesie za sobą nowe brzmienie jak i nowy image grupy.

Komety występują w składzie:

Lesław (głos, gitara, muzyka, słowa)

W. Szewko (bass, głos)

Arkus (bębny, głos).

Więcej szczegółów o zespole, koncertach i albumach na stronie www.komety.com oraz stronie wydawcy www.jimmyjazz.pl

AFTERPARTY: Fuzz

Fuzz, na co dzień założyciel, gitarzysta i wokalista garażowo-surfowego składu The Phantoms. Dał się również poznać jako didżej m.in. pod szyldem Highway 61 Revisited w Planie B, gdzie serwował muzykę idealną do knajpy, jak i w Powiększeniu pod szyldem The Phantoms Play Records, gdzie pokazał, że potrafi zagrać również do tańca.

http://www.facebook.com/thephaaantoms

Tagi


Polecane

Share This