Koncert Rogera Hodgsona w Stodole


2010.05.11

opublikował:

Koncert Rogera Hodgsona w Stodole

Podczas koncertu Rogera Hodgsona, byłego lidera i wokalisty Supertramp (24 czerwca Stodoła) towarzyszyć mu będzie zespół w pełnym składzie. W jego skład wchodzą: Ian Stewart (gitara basowa), Bryan Head (perkusja) oraz Kevin Adamson (klawisze, wokale).

Znana jest już część setlisty artysty! Muzyk wykona niemal wszystkie legendarne przeboje Supertramp, w tym takie piosenki jak „Take The Long Way Home”, „Give A Little Bit”, „Lovers In The Wind”, „Breakfast In America”, „The Logical Song” czy „Dreamer”.

Można już nabywać bilety na ten koncert: kosztują 180 zł i są do kupienia na stronach ticketpro.pl, eventim.pl, ticketonline.pl oraz w kasie Klubu Stodoła. W sprzedaży także specjalne bilety VIP w cenie 300 zł zawierającej bar piwny, zimne przekąski oraz miejsce na balkonie.

Roger Hodgson urodził się w roku 1950 w Portsmouth w Anglii. Był założycielem formacji Supertramp, przez wielu fanów utożsamianym z legendarną grupą do tego stopnia, że nadano mu przydomek „Mr. Supertramp”. Roger rozpoczął naukę gry na gitarze już w wieku pięciu lat, wiele hitów zespołu napisał będąc niezwykle młodym, początkującym muzykiem. To wtedy powstały „Breakfast In Amerca” czy „The Logical Song”. Większość utworów Supertramp muzycy opisywali jako wspólne dzieła Ricka Daviesa oraz Rogera Hogdsona, lecz regułą była sytuacja, w której wokaliści śpiewali swoje własne kompozycje. Angielska formacja osiągnęła niezwykły sukces na całym świecie – grupa zagrała wiele wyprzedanych koncertów, jej płyty sprzedały się w kilkunastomilionowym nakładzie. Największym powodzeniem cieszył się album „Breakfast In America” zawierający utwór tytułowy oraz takie hity jak „The Logical Song” oraz „Take The Long Way Home”.

W roku 1983 Hodgson rozpoczął karierę solową rozstając się z Supertramp po spektakularnej trasie „Famous Last Words”. Pierwszy solowy album Rogera ukazał się rok później. „In The Eye Of The Storm” sprzedał się w dwumilionowym nakładzie na całym świecie potwierdzając niezwykły talent Hodgsona. Drugi krążek „Hai, Hai” powtórzył sukces debiutu. Kilkuletnia przerwa spowodowana wypadkiem muzyka i złamaniem nadgarstka zakończyła się w roku 2000 wydaniem płyty „Open The Door”. Zachwycony nią Ringo Starr zaprosił Hodgsona na trasę z projektem Ringo Starr and His All-Starr Band.

Wielkim wydarzeniem w karierze Hodgsona był występ jaki artysta dał w 2007 roku na specjalnym koncercie poświęconym Księżnej Dianie, który odbył się na stadionie Wembley. Muzyk na zaproszenie Księcia Karola i synów Diany wykonał „Give A Little Bit” – jeden z ulubionych utworów Księżnej.

Hodgson koncertuje do dziś na całym świecie, jego występy cieszą się niezwykłym powodzeniem.

Roger Hodgson

24 czerwca 2010

Klub Stodoła, Warszawa

Polecane

Share This