Koncertowa premiera najnowszego albumu Kabanosa w HRC Warsaw


2013.04.18

opublikował:

Koncertowa premiera najnowszego albumu Kabanosa w HRC Warsaw

Już 23 kwietnia, w ramach kolejnego wydarzenia z cyklu Pepsi Rocks, na scenie Hard Rock Cafe Warsaw zobaczymy grupę Kabanos. Będzie to premiera najnowszej płyty zespołu pt. „Na Pudle”. Oznacza to, że formacja zaprezentuje nowe, akustyczne aranżacje swoich utworów. Przed występem Kabanosa publiczność rozgrzeje support – grupa Vagitarians.

PEPSI ROCKS! presents Kabanos – 23 kwietnia 2013 (zapowiedź) from Agencja Plej on Vimeo.

„Na Pudle” to płyta zapowiadana od kilku lat, zawierająca akustyczne wersje prawie wszystkich największych hitów Kabanosa. Chóralnie odśpiewywane teksty na koncertach grupy i popularność akustycznych wersji ich utworów w serwisie YouTube jasno dawały do zrozumienia, że nawet najcięższe piosenki Kabanosa są nośne, śpiewne i potrafią odnaleźć się w zgoła odmiennych aranżacjach. Zamiast wydawać „Greatest Hits” grupa postanowiła zaproponować słuchaczom coś bardziej wyszukanego i oryginalnego. Nowe wydawnictwo to 11 akustycznych wersji utworów znanych z poprzednich płyt i ep-ek, a także zupełnie nowa, premierowa kompozycja „Marysia”. W skład instrumentarium weszły m. in. dwunastostrunowa gitara akustyczna, drumla, harmonijka ustna, cymbałki, kongi i pianino.

Kabanos to ewenement polskiej sceny niezależnej – zespół taki sam jak żaden. Grupa bez podpisanego kontraktu i wsparcia wytwórni muzycznych ma już w całej Polsce rzeszę wielbicieli. Powoli stają się prawdziwą gwiazdą sceny alternatywnej będącą w opozycji do masowych mediów i popkultury. Mają na swoim koncie kilka udanych tras koncertowych i trzy wydane płyty.

Data: 23.04.2013

Miejsce: Hard Rock Cafe Warsaw, ul. Złota 59

Start: 21:00

Bilety: 23 zł (przedsprzedaż) / 30 zł (w dniu koncertu)

Polecane

Share This