Koncertówka Kiss z Donington Park wkrótce w sprzedaży

Donington Park to jedno z najważniejszych miejsc dla fanów gitarowego grania


2022.04.08

opublikował:

Koncertówka Kiss z Donington Park wkrótce w sprzedaży

Od lat właśnie tam odbywają się największe rockowe i metalowe imprezy. Nic więc dziwnego, że gościli tam również Kiss. Kultowa rockowa kapela była gwiazdą festiwalu Monsters of Rock w 1996 roku, a zapis tego show ukaże się na wydawnictwie „Off The Soundboard: Live At Donington 1996”. Premierę wyznaczono na 10 czerwca.

Kiss zagrali w Donington Park 17 sierpnia 1996 roku, będąc z razem Ozzym Osbourne’em headlinerem imprezy. Na żywo Paul Stanley, Gene Simmons, Ace Frehley i Peter Criss wykonali takie klasyki, jak „Do You Love Me”, „Deuce” czy „God of Thunder” oraz przeboje „Detroit Rock City”, „Love Gun” i „Rock And Roll All Nite”.

„Off The Soundboard: Live At Donington 1996” dostępne będzie w wersji winylowej, kompaktowej oraz cyfrowej.

Wydawnictwo pojawi się w sprzedaży dokładnie tydzień po koncercie Kiss w Polsce. Legendarna kapela zagra 3 czerwca w łódzkiej Atlas Arenie. Występ odbędzie się w ramach trasy End Of The Road, zapowiadanej jako ostatnia w karierze muzyków.

Kiss powszechnie uznawani są za jedną z najlepszych koncertowych grup wszech czasów, a ich mająca złoty status płyta „Alive!” z 1975 roku to jedno z najważniejszych wydawnictw na żywo w historii rocka. „Off The Soundboard: Live At Donington 1996” stanowi kontynuację spektakularnego, koncertowego dorobku formacji.

Kiss od dziesięcioleci udowadniają, że są mistrzami niezapomnianych, rockandrollowych show. W trakcie blisko 50-letniej kariery, zespół, wprowadzony w 2014 roku do Rock & Roll Hall of Fame, sprzedał 100 milionów płyt na całym świecie.

Tagi


Polecane

Share This