Koncerty Mgły odwołane przez antyfaszystów


2019.04.30

opublikował:

Koncerty Mgły odwołane przez antyfaszystów

fot. Karol Makurat / tarakum.pl

Dwa niemieckie koncerty Mgły, Revenge oraz Deus Mortem zostały odwołane po interwencji tamtejszej Antify. Niemcy zarzucili członkowi Deus Mortem Pawłowi Pietrzakowi związki z ruchem National Socialist Black Metal.

O odwołaniu berlińskiego koncertu muzycy dowiedzieli się na kilka godzin przed jego rozpoczęciem. Na facebookowym profilu klubu Columbia Theater pojawiło się oświadczenie, w którym czytamy:

Postanowiliśmy odwołać koncert Mgły, Revenge i Deus Mortem. Nie udostępnimy naszej sceny osobom reprezentującym skrajnie prawicowe poglądy. Dystansujemy się od wszelkich form rasizmu, prawicowego ekstremizmu i antysemityzmu. Kultywujemy kulturę wspólnoty i zrozumienia.

Grupy nie zagrają również w Monachium, w którym miały wystąpić jutro. Zespół przeprosił fanów za decyzje organizatorów obu występów, jednocześnie zaprzeczając wysuwanym oskarżeniom.

Staliśmy się celem oszczerczej kampanii, która zbiegła się w czasie z początkiem naszej trasy po Europie. Mgła została oskarżona o polityczny wydźwięk naszej twórczości. Obrzucanie nas błotem w połączeniu z groźbami pod adresem pracowników miejsc, w których mieliśmy grać, doprowadziło do tej pory do odwołania dwóch koncertów.

Zdecydowaliśmy się na podjęcie kroków prawnych przeciwko mediom, które publikują oszczercze informacje na nasz temat. Pierwszy raz prosimy fanów o pomoc i wsparcie. Wysyłajcie nam linki i screeny artykułów, które nas obrażają. Jeśli ktoś groził wam w związku z tym, że chcieliście uczestniczyć w naszym koncercie lub pracujecie w klubie i zastraszano was – napiszcie do nas. Te wiadomości posłużą jako dowody w sprawie – komentuje Mgła.

Na europejskiej trasie krakowskiego zespołu znalazły się również cztery koncerty w Polsce. Oto ich daty:

08.05 – Poznań, U Bazyla (+Revenge, Doombringer)
09.05 – Gdańsk, B90 (+Revenge, Doombringer)
10.05 – Warszawa, Progresja (+Revenge, Doombringer)
11.05 – Wrocław, Zaklęte Rewiry (grupa będzie jedną z gwiazd festiwalu Into The Abyss

Tagi


Polecane

Share This