Kondolencje po śmierci Paula Graya


2010.05.29

opublikował:

Kondolencje po śmierci Paula Graya

Jedną z osób, które wyraziły swój ból po stracie basisty Slipknot jest David Ellefson. Członek takich zespołów jak Megadeath oraz Hail!.

W swoim oświadczeniu, muzyk ujawnia, że gdy usłyszał o tym wydarzeniu był bardzo zszokowany i przygnębiony. Ellefson wspomina zmarłego następującymi słowami:

„Zapamiętałem go jako niezwykłego autora tekstów, pomysłowego basistę, ale przede wszystkim jako miłego i serdecznego przyjaciela. Jako muzyk byłem podekscytowany perspektywą jego gry z Hail!, co miało nastąpić w nadchodzącym miesiącu. To mogłoby być dla niego ciekawe doświadczenie. Smutno mi, że europejska publiczność nie będzie miała możliwości posłuchania go podczas naszych występów” – wyznał na łamach serwisu blabbermouth.net.

Muzyk zwrócił się z kondolencjami do rodziny, członków zespołu, menedżerów oraz wielu fanów Greya na całym świecie. Uważa on zmarłego za „kolejnego z wielkich w branży oraz cudownego człowieka, którego nigdy nie zapomnimy”.

Serwis blabbermouth.net w sprawie śmierci muzyka grupy Slipknot przedstawił też oświadczenie członków metalowej grupy Hatebreed – basisty Chrisa Beattie oraz wokalisty Jamey Jasta.

Pierwszy z nich stwierdził w oświadczeniu, że wiadomość o zgonie Graya była dla niego wielką niespodzianką. Chris Beattie tak wspomina zmarłego: „On był wspaniałym człowiekiem i niesamowitym basistą. To wielki zaszczyt, że mogłem znać go osobiście. Pozostawił muzycznemu światu olbrzymi spadek, który pozostanie wiecznie żywy. Pokój jego duszy”.

Wokalista Jamey Jasta napisał, że: „Paul był twardzielem i wielkim muzykiem”. Podkreślił również zasługi zmarłego: „Razem z zespołem Slipknot przyczynił się do zmiany oblicza muzyki rokowej do takiej postaci jaką mamy obecnie. Dziś cała społeczność członków grup metalowych powinna oddać mu cześć. Przekazuję moje kondolencje dla jego zespołu, rodziny i fanów. Będziemy Cię serdecznie wspominać Paul i na zawsze pozostaniemy Ci wdzięczni”.

Paul Gray został znaleziony martwy w pokoju hotelowym w Urbandale w stanie Iowa w poniedziałkowy ranek, 24 maja. Miał 38 lat.

Polecane

Share This