Koniu – „K.O.N.I.U.” (wideo)


2013.07.12

opublikował:

Koniu – „K.O.N.I.U.” (wideo)

Prezentujemy groteskowy i śmiały klip K.O.N.I.U., promujący pierwszy solowy album rapera „Koń Troymiejski”. Płyta ukaże się we wrześniu nakładem nowej wytwórni Konkret Records.

{reklama-hh}

Koniu tobecny na scenie od schyłku dwudziestego wieku raper o wrodzonej charyzmie i dużym poczuciu humoru. Wychowuje się na gdańskiej dzielnicy Niedźwiednik, potocznie nazywanej przez jej mieszkańców „NeedWeedQuick”. Nastolatek obdarzony wszechstronnym głosem stawia pierwsze kroki na mikrofonie w roku 1998, nagrywając wraz z raperem o pseudonimie Koma utwór pod tytułem „Dwaj Zieloni Konsumenci”.

W 1999 Koniu – znany także jako Panszkapa – dołącza do WT Składu – ekipy zrzeszającej 9 reprezentantów, z różnych dzielnic Gdańska. Po licznych sugestiach, że nazwa dziewięcioosobowego kolektywu za bardzo kojarzy się z „Wu-Tang Clan”, WT Skład zmienia nazwę na WATA Skład. Pod tym szyldem w roku 2001 wydaje własnym sumptem krążek zatytułowany „Oświecenie”. Popularność grupy rośnie, co owocuje współpracą z legendami polskiego rapu: Abardabem i DJ-em FEEL-X oraz odkryciem nowej fali – Grubsonem.

Swój pierwszy solowy materiał Koniu nagrywa w 2005 roku. Jest to EP-ka „Nelu vs Koniu”, czyli współpraca między nim, a przyjacielem jeszcze z WT Składu,  producentem o pseudonimie Nelu. W roku 2009 Koniu nagrywa mixtape pod tytułem „Końpilacja”, który ukazuje jego impulsywne i narwane flow, co w połączeniu z oryginalnym głosem czyni go jednym z najbardziej rozpoznawalnych raperów. Liryka twórcy szokuje przede wszystkim ekscentrycznym, wręcz chamskim poczuciem humoru. Historyjki o imprezowaniu, seksie i narkotykach zawsze dominowały w twórczości Konia.

W roku 2011 raper zostaje aresztowany. Sąd wysyła go na 5 miesięcy do aresztu śledczego. Kiedy wychodzi na wolność, jest  silnie zdeterminowany i zaczyna pracę nad swoim solowym albumem, którego premiera przewidziana jest na wrzesień 2013 roku.

Polecane

Share This