Kreator wróci do Polski


2018.05.03

opublikował:

Kreator wróci do Polski

foto: mat. pras.

We wtorek Kreator był gwiazdą wrocławskiej 3-majówki. Tymczasem już czerwcu ikona thrashu wróci do Polski na koncert klubowy. 5 czerwca Niemcy wystąpią w szczecińskim Peronie 5. Ceny biletów wynoszą 85 (przedsprzedaż) i 100 pln (w dniu koncertu. Organizatorem wydarzenia jest Knock Out Productions.

Jeżeli zespół istnieje nieprzerwanie ponad 30 lat i gra thrash metal, jest to godne najwyższego podziwu, bo niewielu taka sztuka się udała. Jeśli do tego kapela cały czas podnosi sobie poprzeczkę, stara się urozmaicić rutynę i do tego osiąga coraz większe uznanie, trzeba mówić o artyście wybitnym. A takim bez wątpienia jest założony w 1982 roku przez wokalistę i gitarzystę Mille Petrozzę i perkusistę Jürgena „Ventora” Reila, pochodzący z niemieckiego Essen Kreator. Niekwestionowani klasycy thrash metalu.

Nagrane przez Kreator albumy od „Endless Pain” do „Coma Of Souls” to abecadło gatunku i inspiracja dla tysięcy zespołów na całym świecie. Późniejszym wydawnictwom oczywiście niczego nie brakuje. Wprost przeciwnie. Na takich płytach, jak „Renewal”, „Outkast”, czy „Endorama” kapela Millego udowodniła, że nie boi się eksperymentowania z brzmieniami oraz czerpania z innych gatunków. Takie podejście cechuje największych. Liderów, nie naśladowców. W 2017 roku Kreator dokonał w swojej ojczyźnie tego, co nie udało się żadnej niemieckiej thrashowej kapeli – zdobył szczyt notowania albumów czternastym studyjnym albumem „Gods Of Violence”. I właśnie to wydawnictwo kwartet będzie promować w Polsce, gdzie od wielu lat ma pokaźne grono wiernych fanów.

Polecane

Share This