Kreon kontynuuje trasę i wraca do studia


2012.09.15

opublikował:

Kreon kontynuuje trasę i wraca do studia

Jeden z najważniejszych zespołów w historii polskiego metalu, wrocławska formacja Kreon po krótkiej przerwie kontynuuje trasę promującą wydaną w marcu bieżącego roku, długo oczekiwaną płytę „Adamowe Plemię”. W międzyczasie zespół wchodzi do studia, by nagrać kolejny album. „Zamurowane Sumienie” pojawi się na rynku wiosną przyszłego roku.

– Skończył się dla nas sezon wakacyjno-urlopowy – mówi Rafał Żelechowski lider formacji Kreon. – Zaczynamy od dokończenia trasy koncertowej „Back on Stage Poland Tour 2012”, która promuje naszą płytę „Adamowe Plemię”. Z uwagi na napięte terminy pracy w studio, nie będzie tych występów zbyt wiele. Naliczyłem ich do końca roku około dziesięciu. Każda wolna chwila jest przeznaczona na realizację nagrań. Lista zakontraktowanych występów jest do wglądu na naszej nowej stronie. Na gwiazdkę dla naszych fanów i nie tylko  szykujemy prezent w postaci singla, na którym znajdą się nasze ballady oraz jeden zacny cover. W styczniu wchodzimy do studia rejestrować kolejną, bardzo istotną płytę „Zamurowane Sumienie”. Są to utwory, których aranżacja dobiega końca a jesteśmy w tej szczęśliwej sytuacji, że na wydanie płyty nie będzie trzeba czekać. Tak więc na wczesną wiosnę będziemy budzić wszystkie metalowe sumienia. W kolejce czeka nas na prośbę wielu fanów zarejestrowanie studyjnej wersji naszego pierwszego materiału koncertowego „Thrash Demo Live”. Zrobimy to jednak w dzisiejszej wersji, co myślę będzie dla wszystkich dużym zaskoczeniem.

Zespół Kreon powstał w 1982 roku i jest jedną z najważniejszych thrashmetalowych formacji w historii polskiego metalu. Najnowsza płyta „Zamurowane Sumienie”, tak jak poprzednia ukaże się nakładem RDS Music, które stoi za głośnymi powrotami takich zespołów, jak Hammer czy Stos i wkrótce planuje wydać pierwszą tego rodzaju w Polsce składankę „Polish Metal Heroes”.

Stare, dobre kapele mają się dobrze a nawet lepiej – mówi Jacek Adamczyk, właściciel RDS Music, wydawca. – Uważam, że na naszym rynku nadal jest dla nich miejsce. Wszystkie te zespoły rozwijają się bardzo i całkowicie idą z duchem czasu. Grają nowocześnie, a jednocześnie nie zapominają o korzeniach, To piorunująca dawka.

Tagi


Polecane

Share This